/assets/cache/9fdcbb85c0d0c5ec4e7e373596fc3734_750_319.jpg
Jak wejść na Stadion Narodowy w Warszawie? Sprawdź nasz poradnik

Masz bilet na półfinał? Gratulacje! Zanim udasz się w kierunku stadionu, przeczytaj, jak bez problemu trafić na swoje miejsce i czego nie można wnosić na mecz.

Ważna informacja to taka, że na stadion można wejść z trzech różnych stron: od strony Ronda Waszyngtona, ul. Zielenieckiej i Dworca Warszawa Stadion.

Zacznij od obejrzenia biletu. Na odwrocie jest kod kreskowy. To twoja przepustka na stadion. Ten kod będziesz musiał zeskanować przy bramce wejściowej. Dzięki temu system zarejestruje twoje przybycie. Jeśli masz bilet nie na swoje nazwisko, a otrzymany na przykład w prezencie lub odkupiony od kogoś, kto zrezygnował z imprezy, na pewno zastanawiasz się, czy nie powinieneś okazać na wejściu dowodu osobistego, a najlepiej jeszcze upoważnienia wystawionego przez osobę, której nazwisko widnieje na bilecie. Spokojnie. Nikt nikogo nie będzie legitymował. Oczywiście mogą zdarzyć się sytuacje, w których ochrona w ramach wyrywkowej kontroli postanowi sprawdzić, czy nie jesteś przypadkiem objęty zakazem stadionowym. Dlatego na wszelki wypadek warto mieć przy sobie dowód tożsamości.

Przyjrzyj się biletowi raz jeszcze. Na dole, po lewej stronie widnieje informacja o miejscu na stadionie: która brama, która trybuna, który sektor, rząd, blok i miejsce. Nie pomyl się i poruszaj się zgodnie z informacjami wypisanymi na tablicach. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego spacerowania po trybunach. Jeśli będziesz potrzebować pomocy w dotarciu na swoje miejsce, nie wahaj się pytać o drogę stewardów. Oni od tego są, by cię pokierować.

Wybierasz się już na mecz? Samochód lepiej zostaw w domu. Spora część ulic wokół Stadionu Narodowego w Warszawie będzie zamknięta, więc kibicom pozostanie korzystanie z komunikacji miejskiej. Bardzo przydatna informacja: twój bilet na mecz jest jednocześnie biletem na darmowy przejazd komunikacją miejską. Skorzystaj z tego. Czym i którą linią najłatwiej będzie ci dojechać? Wybieraj.

Tramwaje: 7, 8, 9, 22, 24, 25, 77.
Autobusy: 102, 111, 117, 123, 127, 128, 131, 138, 146, 147, 158, 166, 171, 175, 198, 210, 422, 501, 507, 509, 517, 519, 520, 521, 525.
Na Stadion Narodowy w Warszawie dojedziesz również pociągiem (Szybka Kolej Miejska i Koleje Mazowieckie). Warto wcześniej w Internecie sprawdzić rozkład jazdy.

Gdy już dojedziesz i przejdziesz przez bramkę, czeka cię kontrola osobista. Dlatego nie zapomnij zostawić w domu wszystkich niedozwolonych przedmiotów. Na mecz nie wolno wnosić broni (a za nią może być uznany nawet parasol), zabronione jest również wnoszenie alkoholu, narkotyków, materiałów pirotechnicznych i łatwopalnych oraz sprzętu nagrywającego i fotograficznego. Jeśli chodzi o te dwa ostatnie punkty, trzeba uściślić, że aparaty małe, nieprofesjonalne nie będą objęte zakazem. Nikt więc nikomu nie będzie zabierał telefonu komórkowego z kamerą i aparatem fotograficznym.

UEFA nie pozwala również na używanie w czasie meczu wuwuzeli, więc nie zabierzesz na mecz swojej ulubionej piłkarskiej trąby. Co jeszcze jest na czarnej liście? Czapki-kominiarki (z uwagi na zakaz zasłaniania twarzy), flagi z napisami niezwiązanymi z meczem (chodzi o wyłapanie między innymi rasistowskich transparentów) oraz materiały propagandowe i ulotki. Ochrona może również zatrzymać kogoś, kto chce wnieść na stadion duży i nieporęczny przedmiot. Co kryje się pod tym sformułowaniem? Wszystko, co tylko kibicowi może przyjść do głowy, a więc krzesła, pudła, walizki, składane stołki i wielkie torby.

I tak dotarliśmy do finału zasad i obostrzeń. Trzeba na koniec zapamiętać, że wejść na Stadion Narodowy w Warszawie będzie można już trzy godziny przed rozpoczęciem meczu. Taki margines pozwoli przynajmniej części kibiców uniknąć tłoku przed wejściem. To może warto już ruszać na mecz?


Wszelkie rzeczy zagubione podczas trwania meczów UEFA EURO 2012™ bądź pozostawione w punktach depozytowych zostaną przekazane do Biura Rzeczy Znalezionych m.st. Warszawy (ul. Dzielna 15 Warszawa, tel. 22 443 29 60) po 36 godzinach od zakończenia meczu.

Link skrócony: www.stdn.pl/da1fd

Zobacz także

Co o tym sądzisz?