odWAŻ SIĘ być zdrowym na Narodowym!

Data: 25 października 2014 roku, godz. 10:00—16:00
Organizatorzy: Instytut Matki i Dziecka i Stadion Narodowy
Bilety: wstęp bezpłatny

Zapraszamy na jesienny piknik profilaktyczny, którego główną ideą będzie promowanie zdrowego stylu życia. Impreza ma charakter otwarty i współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Piknik rozpocznie się happeningiem w postaci próby pobicia nieoficjalnego rekordu Polski w największej liczbie osób ustawiających się w kształt litery „Z” jak Zdrowie, w którym udział wezmą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski.

Drugim elementem imprezy będzie bezpłatny bieg rodzinny wokół Stadionu na dystansie 3 km, do którego zapraszamy całe rodziny. Na bieg można będzie zarejestrować się internetowo, poprzez formularz na stronie www.biurozawodow.pl. Biuro zawodów czynne będzie na terenie Stadionu Narodowego w dniach 23–24 października 2014 roku w godzinach: 13:00–19:00 oraz w sobotę, 25 października 2014 roku, w godz. 8:00–10:30. Organizatorzy przewidzieli 1000 pakietów startowych, w ramach których uczestnicy otrzymają koszulki, numery startowe oraz medal okolicznościowy na mecie. Limit czasowy na pokonanie trasy biegu wyznaczono limit 30 minut. Dozwoloną formą uczestnictwa jest również spacer. Dla trzech najlepszych kobiet i mężczyzn przygotowano zwycięskie puchary. Zaproszenie do udziału w biegu otrzymali także aktorzy, dziennikarze oraz piosenkarze.

Scena główna pikniku znajdzie się w Galerii Stadionu Narodowego. Wystąpią na niej m.in.: wokalny zespół dziecięcy „Oreganki”, teatry szkolne, tancerze Zumba oraz cheerledearki. W czasie pikniku można będzie skorzystać z wielu różnorodnych propozycji związanych z aktywnością ruchową. Będą to m.in.: warsztaty fitness, ćwiczenia z rehabilitantami z Instytutu Matki i Dziecka, wyścigi na ergometrach, a nawet warsztaty skakankowe i cyrkowe. Ponadto można będzie zasięgnąć porady specjalistów z zakresu dietetyki, otrzymać specjalnie przygotowane na tę okazję bezpłatne broszury edukacyjne, a także najnowsze poradniki autorstwa specjalistów IMiD, dotyczące profilaktyki otyłości u dzieci.Powrót