Noc Muzeów

Data: 18 maja 2013 r.
Organizator:
Urząd m. st. Warszawy
Kontakt i informacje:
www.um.warszawa.pl/nocmuzeow

Noc Muzeów na Stadionie Narodowym:

Zwiedzanie

Od godz. 19:00 do 01:00 goście będą mieli możliwość wejścia na oświetloną płytę boiska, na którym odbyło się 5 piłkarskich spotkań EURO 2012. Z płyty boiska będzie możliwość wejścia na sektory trybuny VIP. Dodatkowo na telebimach odbędą się projekcje filmów pokazujących m.in. budowę stadionu, najciekawsze wspomnienia z EURO 2012 oraz relacje ze Strefy Kibica w Warszawie.

Co godzinę, od 19:15 do 00:30 odbywać się będą spacery po stadionie. W tym czasie każdy będzie miał szansę odkryć niedostępne na co dzień zakamarki Stadionu Narodowego. Spacer obejmuje wejście m.in. do strefy zawodniczej, szatni zawodników, Loży Platynowej oraz tunelu VIP. W godz. 20 i 21 będzie można zwiedzać stadion z samym Marcinem Żewłakowem, byłą gwiazdą reprezentacji Polski. W godz. 20.30 – 21.00 oprowadzi turystów Stefan Szczepłek, legenda polskiego dziennikarstwa sportowego, a w godz. 19.30 – 20.00 i 21.30 – 22.00 Tomasz Wołek, znawca futbolu południowoamerykańskiego.

Uwaga! Zapisy na wycieczki z gośćmi specjalnymi zostały zamknięte.

Od godz. 19.45 do 01:00 zwiedzający będą mogli zobaczyć wystawę „Świat Wielkiego Futbolu”, na której znajduje się ponad 1000 cennych przedmiotów – unikatowych koszulek, piłek, butów, historycznych proporców, pucharów, archiwalnych zdjęć i plakatów – dokumentujących historię piłki nożnej, gromadzonych latami przez Stefana Szczepłka. Wcześniej, Stefan Szczepłek oprowadzi i opowie chętnym o wystawie /w godz. 19.00 – 19.45/. Ta opcja również wymaga rezerwacji, poprzez maila nocmuzeow@stadionnarodowy.org.pl

Projekcje filmu „Muzeum Utracone 2013”

Co godzinę, od 21:00 do północy odbędą się projekcje filmu „Muzeum Utracone 2013”. Pod tym hasłem kryje się wyjątkowy projekt Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego celem jest poszukiwanie i odzyskiwanie zaginionych, bezcennych dzieł sztuki. Wyświetlany na stadionie film w nowoczesny sposób zaprezentuje materialny dorobek polskiej kultury, który został utracony lub zniszczone na przestrzeni minionego stulecia. Projekcje odbędą się w 40 - osobowym, kameralnym pomieszczeniu w strefie zawodniczej. Dodatkowo emisja filmu z napisami odbędzie się o godz. 22:00 i 00:00 na wielkich telebimach pod iglicą stadionu.

Noc Muzeów na Stadionie Narodowym – gdzie i jak szukać informacji o zaplanowanych atrakcjach


Ze względu na komfort gości wprowadzono możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsc na spacer z Tomaszem Wołkiem i Stefanem Szczepłkiem oraz na zwiedzanie wystawy w towarzystwie Stefana Szczepłka „Świat Wielkiego Futbolu”. Zapisów można dokonywać, wysyłając maila na adres z imieniem i nazwiskiem zwiedzającego oraz godziną i nazwą wydarzenia, w których chciałby wziąć udział. Zapisy trwają od 25.04 do 18.05 do godz. 12:00. Informacje o zapisach będą dostępne na stronie internetowej www.stadionnarodowy.org.pl oraz na Facebooku. Pozostałe wydarzenia dostępne będą dla wszystkich chętnych bez wcześniejszej rezerwacji.

Powrót
Galeria