PAIH EXPO 2018 na PGE Narodowym [GALERIA]

25 października 2018
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

25 października na PGE Narodowym po raz pierwszy odbyło się PAIH EXPO 2018 - I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą. To pionierska impreza inwestycyjno-handlowa, która pozwoliła przedsiębiorcom uzyskać informacje na temat możliwości ekspansji ich firm poza granicami Polski. 

PAIH EXPO to projekt adresowany do polskich, małych i średnich firm, które planują ekspansję lub już działają na rynkach zagranicznych. Celem forum była prezentacja oferty wsparcia polskich firm na rynkach zagranicznych, w szczególności pozaeuropejskich.

- Siatka Zagranicznych Biur Handlowych to jedyna instytucja w Polsce, która tak szeroko buduje network biznesowy na świecie. Za pośrednictwem PAIH EXPO chcemy zachęcić wszystkich polskich przedsiębiorców do przygody biznesowej za granicą. Tylko 18% polskich firm działa w skali europejskiej, a zaledwie 14% w skali globalnej. Razem możemy zmienić te statystyki, dając naszym firmom narzędzia, wiedzę, kontakty, a także niezbędną odwagę, aby wypłynąć na szersze wody zagranicznej - powiedział Wojciech Fedko, wiceprezes PAIH (źródło: www.paih.gov.pl).

Hasło przewodnie forum "Porozmawiajmy o eksporcie" nawiązywało do charakteru tego wydarzenia. Przedsiębiorcy zainteresowani eksportem na zagraniczne rynki dostali szansę zdobycia kompleksowego doradztwa rynkowego. Największą grupę uczestników stanowiły firmy specjalizujące się w usługach, handlu hurtowym i detalicznym oraz przedsiębiorstwa z sektora spożywczego, kosmetycznego i budowlanego.

Podczas wydarzenia, trwającego cały dzień, w 12 pawilonach tematycznych zorganizowano 56 praktycznych warsztatów. Uczestnicy mogli skorzystać z porad 56 ekspertów z Zagranicznych Biur Handlowych PAIH. Do ich dyspozycji było również 168 raportów sektorowych i 56 przewodników po rynku.

Uwieńczeniem forum była wieczorna sesja networkingowa. Na PAIH EXPO Night składały się rozmowy kuluarowe, poczęstunek i muzyka na żywo. Gwiazdą wieczoru była jak zawsze zjawiskowa Anna Maria Jopek z zespołem Kroke.

Wstęp na wydarzenie oraz doradztwo merytoryczne były bezpłatne. Organizatorem PAIH EXPO 2018 była Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Poniżej galeria zdjęć z tego wydarzenia.

Co o tym sądzisz?