Zamknij

Zobacz najlepsze zdjęcia z Koncertu dla Niepodległej!

Stadion rozświetlony blaskiem trzystu gwiazd, fajerwerkami oraz piosenkami śpiewanymi przez wszystkich zgromadzonych gości. Na PGE Narodowym zakończył się właśnie Koncert dla Niepodległej zorganizowany z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zobaczcie, co działo się tego wieczora na płycie PGE Narodowego.

Motywem przewodnim koncertu było 100 lat historii Polski. Aby nadać piosenkom wyjątkowego charakteru, wszystkie utwory zaprezentowano w nowych, wyjątkowych aranżacjach. Koncert uatrakcyjniły pokazy multimedialne oraz liczne inscenizacje.

Trwający ponad dwie godziny koncert obfitował w wiele wzruszających i radosnych chwil. Na scenie pojawiły się gwiazdy polskiej sceny muzycznej z największymi przebojami wolnościowymi. Nie mogło zabraknąć Maryli Rodowicz, która z zespołem Sound’n’Grace zaśpiewała takie hity jak „Dwudziestolatki”, „Autostop” czy „Kwiaty we włosach”, Ewy Farnej z „Arahją” czy Krzysztofa Cugowskiego z utworem „Chcemy być sobą”. Ten ostatni odśpiewany został przy akompaniamencie wszystkich solistów, publiczności, która ułożyła w tym czasie biało-czerwoną flagę, honorowej salwy Wojska Polskiego oraz sztucznych ogni puszczanych od strony Mostu Poniatowskiego. Na finał koncertu, prawie 300 artystów obecnych na scenie i zebrana publiczność, wspólnie odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego.

Na zdjęciach zobaczycie także innych artystów, którzy tego dnia pojawili się na scenie, m.in. Natalię Nykiel, Jana Młynarskiego, Stanisławę Celińską, Muńka Staszczyka, Kamila Bednarka, Krystynę Prońko, Jana Pietrzaka, Pawła Kukiza, Sebastiana Kurpiel-Bułeckę czy Wojciecha Cugowskiego. Poza solistami na scenie pojawiły się także orkiestry i chóry: Mała Armia Janosika, Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze, chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.