https://pgen.pl/assets/cache/adf99739bcac16ad80defa70e7b18c41_750_319_optim.jpg

Konferencja Erasmus+ Wspieranie Sportu z Funduszy Europejskich

Na PGE Narodowym w dniach od trzeciego do czwartego grudnia trwać będzie konferencja zorganizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji - Erasmus+ Wspieranie Sportu z Funduszy Europejskich.

Konferencję otworzyli Minister Witold Bańka oraz dr Paweł Poszytek i Tadeusz Wojciechowski z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowej Agencji programu Erasmus. Minister Witold Bańka przyznał, że Komisja Europejska dostrzega ogromną rolę sportu w życiu publicznym i stąd nowa perspektywa finansowa może przynieść dwukrotnie więcej środków na sport niż dotąd. Podkreślił także zwiększone zaangażowanie środków budżetowych, jakie rząd polski przeznacza rokrocznie na sport w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej oraz budżetu państwa.

Konferencja skierowana jest do organizacji sportowych i ma na celu przedstawienie im możliwości finansowania sportu w ramach kolejnej perspektywy finansowej, rozpoczynającej się w 2021 roku. Wiedzę przekazywać będą polscy i unijni eksperci z Komisji Europejskiej oraz KEA European Affairs.

Link skrócony: www.stdn.pl/6d0ab

Co o tym sądzisz?