https://pgen.pl/assets/cache/7efd10c38f3bca0ad946b575bcace026_750_319_optim.jpg

Akcja "Chodź na łyżwy" i pokazy łyżwiarstwa figurowego

Na Zimowym Narodowym zainaugurowano kolejny etap programu "Chodź na łyżwy", którego celem jest popularyzowanie łyżwiarstwa jako sportu, który może uprawiać każdy. Spotkanie otworzyły pokazy łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu najmłodszych.   

W konferencji na Zimowym Narodowym wzięli udział podsekretarz stanu w MSiT Jan Widera, prezes PGE Energia Ciepła SA Wojciech Dąbrowski oraz prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego (PZŁF) Jacek Tascher. Podczas spotkania zostały także wręczone symboliczne statuetki dla Natalii Kaliszek oraz Maksyma Spodyriewa – pary, która odniosła jeden z największych sukcesów w polskim łyżwiarstwie figurowym, zajmując piąte miejsce na tegorocznych mistrzostwach Europy. 

– Poza naszą podstawową działalnością wspieramy sport amatorski i wspólne spędzanie rodzinnego czasu, czego akcja "Chodź na łyżwy" jest najlepszym przykładem. W jej ramach będziemy finansowali bezpłatne lekcje dla dzieci i młodzieży – mówił prezes PGE Energia Ciepła SA Wojciech Dąbrowski.

Pierwsza edycja programu "Chodź na łyżwy" trwała od września do końca grudnia i wzięło w niej udział ponad 500 dzieci z 23 klubów. 

– To dla nas bardzo szczęśliwy dzień. Chciałem bardzo podziękować firmie PGE Energia Ciepła SA i Ministerstwu Sportu i Turystyki za wsparcie. Jesteśmy już po półrocznym prowadzeniu tego programu i nawet nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Jednym z naszych najważniejszych celów jest wyjście z tej "szufladki" elitarności, jak wielu postrzega łyżwiarstwo figurowe – zaznaczał prezes PZŁF Jacek Tascher. 

Program "Chodź na łyżwy" jest organizowany przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Więcej szczegółów na jego temat znajdziecie na: www.chodznalyzwy.pl.

Link skrócony: www.stdn.pl/c92d5

Galeria

Co o tym sądzisz?