Informator kibica: mecz Polska-Łotwa

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

24 marca na PGE Narodowym reprezentacja Polski rozegra swój drugi mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2020, jednocześnie będzie to pierwsze spotkanie Biało-Czerwonych w ramach tych eliminacji na PGE Narodowym. O godz. 20.45 piłkarze zmierzą się z Łotwą. Jeśli wybierasz się na to spotkanie, koniecznie zapoznaj się z poniższym informatorem.

HARMONOGRAM:
 • 18:45 – otwarcie bram dla kibiców
 • 20:45 – początek spotkania Polska-Łotwa
BILETY NA MECZ:

Bilety na mecz sprzedawane są wyłącznie za pośrednictwem strony bilety.laczynaspilka.pl. Bilety nie są dostępne w punktach sprzedaży, PZPN nie prowadzi także sprzedaży biletów na stadionie w dniu meczu!

WEJŚCIA:

Do dyspozycji kibiców są bramy nr 2, 3, 10 oraz 11. Polecamy wybór bramy, która została wskazana na bilecie, bowiem znajduje się ona najbliżej zakupionego miejsca.

PARKING: 

Do dyspozycji kibiców oddajemy parking zewnętrzny czynny w godzinach 6.00-23:59. Liczba miejsc na parkingu jest ograniczona, dlatego rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów postojowych na stronie sklep.pgenarodowy.pl. W przypadku przyjazdu na parking bez kupionego wcześniej biletu postojowego, nie jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu, że wolne miejsca postojowe będą jeszcze dostępne. Wjazd na parking od strony ulic Sokolej, Zamoyskiego i Targowej. W przypadku dostępności wolnych miejsc w dniu imprezy, możliwe będzie także zakupienie biletów postojowych przy wjeździe na parking. W takiej sytuacji prosimy o zachowanie biletów aż do momentu opuszczenia parkingu. 

Zachęcamy także do korzystania z usług komunikacji miejskiej, w pobliżu PGE Narodowego znajduje się stacja metra oraz stacja kolejowa Warszawa Stadion, istnieje również możliwość dogodnego dojazdu tramwajami oraz autobusami do ronda Waszyngtona. Posiadacze biletów i zaproszeń na mecz będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów w obrębie 1 strefy biletowej ZTM Warszawa w dniu meczu. Szczegółowe informacje na temat komunikacji miejskiej dostępne są na stronie internetowej www.ztm.waw.pl.

WYŁĄCZENIA ULIC:

Ulica Siwca wyłączona z ruchu kołowego w dniu 24.03. Wjazd na parking płatny możliwy będzie ulicami Sokolą, Targową oraz Zamoyskiego. Możliwe jest także wyłączenie z ruchu Mostu Poniatowskiego przez kilkanaście minut po zakończeniu meczu.

OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE:

Wejście dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich - BRAMA NR 1. Dodatkowo tą bramą (lub każdą inną) wchodzą osoby na sektor D13, posiadające bilety EASY ACCESS (os. bez wózka inwalidzkiego, z inną niepełnosprawnością + opiekun).

PRZEDMIOTY ZABRONIONE (ZAKAZ WNOSZENIA):
 • broń, przedmioty pirotechniczne, race, petardy, spray, farba
 • parasolki z ostrym zakończeniem, kaski
 • napoje w puszkach, butelkach szklanych, butelkach plastikowych pow. 0,5 l
 • alkohol, narkotyki
 • materiały o treściach rasistowskich, ulotki, materiały reklamowe
 • wuwuzele i trąbki
 • transparenty i flagi o wymiarach większych niż 1,5 x 2m, kije, drzewce ostro zakończone
 • wskaźniki laserowe
 • buty o metalowych zakończeniach, łańcuchy, ozdoby z kolcami oraz  inne przedmioty mogące stanowić zagrożenie
 • aparaty fotograficzne z wymienną optyką, kamery, laptopy, Ipady, tablety, selfie stick, plecaki 
UWAGA! Przestrzegamy przed wnoszeniem toreb podróżnych, plecaków, walizek (większych niż 25 x 25 x 25cm) i innych przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych.

PRZEDMIOTY DOZWOLONE:
 • lornetki – każda wielkość,
 • wszystkie rodzaje telefonów
 • aparaty kompaktowe – bez wymiennej optyki
PUNKTY GASTRONOMICZNE:

Podczas meczu na dolnej i górnej trybunie na kibiców czekać będzie kilkadziesiąt kiosków gastronomicznych, w których będzie można kupić ciepłe oraz zimne napoje, a także przekąski.

AUDIODESKRYPCJA:

Podczas wydarzeń na PGE Narodowym komentatorzy podają na żywo wszystkie cenne informacje - od ubioru zawodników, ich ustawienia na boisku, po mimikę trenera. To wszystko odbywa się za pomocą audiodeskrypcji. Usługa ta będzie dostępna również w trakcie towarzyskiego meczu Polska-Łotwa. Audiodeskrypcja jest darmowa i skierowana głównie do osób niewidomych oraz słabo widzących. Pozwala im na pełny odbiór spektakularnych wydarzeń sportowych, muzycznych i kulturalnych, które odbywają się na arenie. Komentarz na żywo może odbierać każda osoba na obiekcie, która wyposażona jest w radio lub telefon z radiem i słuchawkami. Sygnał jest dostępny na częstotliwości 91,5 FM, a nadawanie rozpoczyna się na 10 minut przed wydarzeniem.