Zamknij

ORLEN Warsaw Marathon pobiegnie dla dzieci – ruszają zapisy na Charytatywny Marszobieg

Pobiegnij i pomóż potrzebującym. Wszystko za sprawą Charytatywnego Marszobiegu, który odbędzie się w przeddzień głównych konkurencji Narodowego Święta Biegania – maratonu i Biegu OSHEE 10 km. W tegorocznej edycji wsparcie otrzyma Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.

Już 13 kwietnia 2019 r. obok siebie staną wszyscy, którzy przez swoją aktywność fizyczną chcą pomóc innym. W Marszobiegu będzie mógł wziąć udział każdy, bez względu na poziom zaawansowania czy wiek – nie będzie prowadzona klasyfikacja i pomiar czasu. Głównym celem jest pozyskanie środków na zakup nowego sprzętu komputerowego do audiodeskrypcji, który jest niezbędny do nauki i rehabilitacji osób niewidzących. Przy okazji naszej wizyty u podopiecznych zapytaliśmy szefową Ośrodka, Elżbietę Szczepkowską o bieg charytatywny, ORLEN Warsaw Marathon i udział byłych i obecnych podopiecznych w tego typu wydarzeniach.

— Nasi uczniowie stawiają sobie ambitne cele i nie pozwalają, aby przeciwności losu stanęły im na drodze — zapewnia Elżbieta Szczepkowska. — Fundacja ORLEN Dar Serca wspiera nasz ośrodek od lat i jesteśmy wdzięczni, że cel tegorocznego Biegu Charytatywnego pomoże nam lepiej wyposażyć to miejsce. 

To kolejny raz, kiedy PKN ORLEN angażuje się w pomoc Ośrodkowi w Laskach, dlatego Fundacja ORLEN Dar Serca zdecydowała się wesprzeć dodatkowo akcję i podwoi zebraną podczas niej kwotę.

— ORLEN Warsaw Marathon to wydarzenie otwarte dla wszystkich — mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN. — Poza udziałem w niedzielnych biegach zachęcam również do tego, by z całą rodziną wystartować w Charytatywnym Marszobiegu i nie tylko świetnie spędzić czas w sobotę, ale również pomóc tym, którzy naszej pomocy potrzebują — dodaje.

Każdy z nas, niezależnie od tego, czy biega zawodowo, czy preferuje raczej mniejsze dystanse, może wspomóc tę inicjatywę. Jak to zrobić? Wystarczy zarejestrować się na stronie orlenmarathon.pl i przy potwierdzeniu wybrać kwotę, jaką zasilimy akcję. Minimum to 7 zł, ale każdy może wpłacić tyle, ile chce - dlatego warto być hojnym! W tej inicjatywie nie ma pomiaru czasu ani elementu rywalizacji – głównym celem jest pomoc i aspekt charytatywny. Organizatorzy zachęcają do przyjścia z całymi rodzinami i wsparcie Narodowego Święta Biegania - i Ośrodka. Warto zamienić popołudniowy spacer w coś dobrego i pomóc innym. Może być to również świetna rozgrzewka przed właściwym biegiem, który odbędzie się w niedzielę. Rejestracja na Charytatywny Marszobieg możliwa jest do 9 kwietnia.

 
ORLEN Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce. W sześciu edycjach wydarzenia wzięło udział prawie 200 tys. biegaczy, a impreza na stałe zapisała się na biegowej mapie Polski. Narodowe Święto Biegania zadebiutowało w 2013 r. Co roku biegacze mają szansę zmierzyć się z własnymi siłami na dwóch dystansach – maratońskim oraz 10 km. W ramach ORLEN Warsaw Marathon organizowane są również Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn, a wydarzenie posiada wyróżnienie IAAF Silver Label, przyznawane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), doceniające wysoki poziom sportowy i organizacyjny maratonu.