Zamknij

Otwarcie prac III kadencji Społecznej Rady Turystyki

Otwarto prace III kadencji Społecznej Rady Turystyki. Akt powołania z rąk minister Anny Krupki otrzymała Prezes Zarządu PGE Narodowego Alicja Omięcka.

W trakcie spotkania Prezes Zarządu PGE Narodowego Alicja Omięcka podziękowała za zaproszenie do udziału w pracach Rady i przedstawiła wystąpienie „Kierunki rozwoju turystki biznesowej oraz wypoczynkowej na przykładzie PGE Narodowego”. Podczas swego wystąpienia Prezes mówiła m.in. o sukcesie zorganizowanej w 2018 roku Narodowej Strefy Kibica, startującym we wrześniu interaktywnym, multimedialnym „Centrum Dobrej Zabawy” oraz o dwóch głównych obszarach działania i podstawowych kierunkach rozwoju PGE Narodowego po 2020 roku tj. turystyce biznesowej (MICE), nazywanej dziś przemysłem spotkań i wydarzeń, oraz turystyce wypoczynkowej (Business Leisure), nazywanej przemysłem czasu wolnego.

- Podstawą naszej działalności, operatora PGE Narodowego, jest umiejętne łączenie wszystkich funkcji areny, która jest zarówno miejscem największych wydarzeń sportowych czy rozrywkowych w Polsce, jak i miejscem spotkań biznesowych oraz pełni funkcję atrakcji turystycznej. Te obszary wzajemnie się przenikają i napędzają, przyczyniając do naszego sukcesu. PGE Narodowy obchodził niedawno siódme urodziny. Mamy bezcenne know-how i wiemy, jak świadomie identyfikować i pozyskiwać klientów – mówi Prezes Zarządu PGE Narodowego Alicja Omięcka.

Społeczna Rada Turystyki została powołana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jednym z jej priorytetowych zadań jest rozwój polskiej turystyki i ciągłe podwyższanie poziomu funkcjonowania tej branży w kraju. W składzie Rady zasiadają eksperci, którzy mają pomóc w zdefiniowaniu największych potrzeb rynku turystycznego i wskazaniu ścieżek rozwoju branży, które będą dla niej najkorzystniejsze.