Informator: finał Pucharu Polski

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

2 maja na PGE Narodowym odbędzie się finał Pucharu Polski, w którym zmierzą się Jagiellonia Białystok i Lechia Gdańsk. Poniżej najważniejsze informacje dla osób, wybierających się na ten mecz. 

HARMONOGRAM:

 • 9.30 – otwarcie bram
 • 16.00 – początek meczu

BILETY:

Żeby wejść na arenę należy mieć przy sobie bilet i ważny dokument tożsamości np. dowód osobisty, paszport, legitymację studencką czy prawo jazdy. Organizator nie przewiduje możliwości nabycia biletów w stacjonarnych punktach przy arenie w dniu meczu. 

Sprzedaż biletów odbywa się wyłącznie przez kluby finalistów oraz portal www.bilety.laczynaspilka.pl. Każda osoba bez względu na wiek musi posiadać ważny bilet.

WEJŚCIA:

Aby wejść na arenę należy udać się wyłącznie do bramy wskazanej na bilecie.

PARKING:

Dla kibiców obu drużyn dostępny będzie parking na błoniach PGE Narodowego. Wjazd na parking dla kibiców posiadających karty parkingowe Jagiellonii Białystok odbywać się będzie od ul. Zamoyskiego, a dla kibiców z kartami parkingowymi Lechii Gdańsk ulicą Sokolą. Parking czynny w godzinach 6.00-20.00. Bilety na oba dedykowane miejsca postojowe można nabyć za pośrednictwem klubów finalistów. 

NIEPEŁNOSPRAWNI: 

Osoby niepełnosprawne wchodzą bramą nr 1, a następnie Tunelem Królaka kierują się do najbliższych wind po lewej stronie tunelu. Windami wjeżdżają na poziom P0, z którego promenadą wewnętrzną mogą przejść na swoje miejsca. 
Bramą wjazdową dla osób niepełnosprawnych jest brama nr 4. Osoby niepełnosprawne posiadające bilet na parking podziemny mogą wjechać na poziom -3. Następnie windami z poziomu -3 po stronie wschodniej stadionu mogą udać się na poziom P0 na swoje miejsca.

DOJAZD:

Zachęcamy do korzystania z usług komunikacji miejskiej. W pobliżu PGE Narodowego znajduje się stacja metra oraz stacja kolejowa Warszawa Stadion, istnieje również możliwość dogodnego dojazdu tramwajami oraz autobusami do Ronda Waszyngtona. Szczegółowe informacje na temat komunikacji miejskiej dostępne są na stronie internetowej www.ztm.waw.pl.

WYŁĄCZENIA:

Ulica Siwca zamknięta dla ruchu kołowego w dniu 2 maja od godz. 8.00 aż do udrożnienia ruchu pieszego po meczu. Wjazd ulicą Sokolą możliwy jedynie dla kibiców posiadających karty parkingowe Lechii Gdańsk. 

Saska Kępa oraz Most Poniatowskiego będą zamknięte dla ruchu kołowego 20 minut po zakończeniu meczu. 

DEPOZYTY:

Depozyty dla kibiców neutralnych będą znajdować się na bramie nr 3 i 11. Depozyty dla kibiców Jagiellonii Białystok – brama nr 2, dla kibiców Lechii Gdańsk – brama nr 10.

PRZEDMIOTY ZABRONIONE (ZAKAZ WNOSZENIA):

 • broń, przedmioty pirotechniczne, race, petardy, spray, farba
 • parasolki z ostrym zakończeniem, kaski
 • napoje w puszkach, butelkach szklanych, butelkach plastikowych pow. 0,5 l
 • alkohol, narkotyki
 • materiały o treściach rasistowskich, ulotki, materiały reklamowe
 • wuwuzele i trąbki
 • transparenty i flagi o wymiarach większych niż 1,5x2m, kije, drzewce ostro zakończone
 • wskaźniki laserowe
 • buty o metalowych zakończeniach, łańcuchy, ozdoby z kolcami oraz inne przedmioty mogące stanowić zagrożenie
 • aparaty fotograficzne z wymienną optyką, kamery, laptopy, Ipady, tablety, selfie stick, plecaki

UWAGA! Przestrzegamy przed wnoszeniem toreb podróżnych, plecaków, walizek (większych niż 25x25x25cm) i innych przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych.

Informacje dla kibiców znajdują się także w Asystencie Kibica, przygotowanym przez organizatora meczu.