Totolotek Puchar Polski: Konferencja prasowa Lechii Gdańsk

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

2 maja na murawie PGE Narodowego o Totolotek Puchar Polski zmierzy się Jagiellonia Białystok i Lechia Gdańsk. Na konferencji prasowej przed meczem ze strony Lechii Gdańsk oprócz trenera Piotra Stokowca pojawili się zawodnicy Flávio Paixão i Daniel Łukasik.

Biało-Zieloni walczyli w finałowych bojach o Totolotek Puchar Polski już 2 razy. W 1955 zmierzyli się z Legią Warszawa, z którą przegrali 0:5, a w 1983 roku pokonali Piasta Gliwice 2:1 sięgając tym samym po najwyższe trofeum.

Trener Lechii Gdańsk, Piotr Stokowiec, również ma doświadczenie w walce o Totolotek Puchar Polski. W sezonie 2013/2014 tuż przed zwolnieniem z klubu prowadził do półfinału Totolotek Pucharu Polski drużynę Jagiellonii Białystok, z którą teraz zmierzy się drużyna z Gdańska.

Na konferencji prasowej zawodnicy wypowiadali się optymistycznie o nadchodzącym finale. – Zarówno ja, jak i cała drużyna skupiamy się tylko nad tym co czeka na nas jutro. To ma znaczenie, a nie przeszłość. Mecz na PGE Narodowym będzie czymś nowym i koncentrujemy się tylko na jutrzejszym dniu – mówił Daniel Łukasik. Napastnik Flávio Paixão dodał, że droga Lechii Gdańsk do finału była piękna i wierzy w jutrzejszy sukces drużyny.

Trener Lechii Gdańsk, Piotr Stokowiec, o jutrzejszym starciu powiedział – Historycznie mamy ogromną rzecz do wygrania. Jutro możemy stać się nieśmiertelni na stałe zapisując się w historii swoich klubów i miast.

- Ten sezon to dla nas moc nowych doświadczeń. Drużyna zmieniła się o 180 stopni, edycja pucharowa odbywała się na wyjazdach. Jest wiele elementów, gdy doświadczamy czegoś nowego. (…) Mamy jutro wspaniale święto do rozegrania. Ranga wydarzenia, 50 tysięcy kibiców, piękna, sportowa inicjatywa turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku pokazują jak Polska łaknie takich wydarzeń. Mierzymy się z tym i chcemy cieszyć. Wielu trenerów marzy żeby zagrać ze swymi drużynami na PGE Narodowym. (…) Ze sztabem Jagiellonii jesteśmy szczęściarzami, że możemy zagrać tutaj razem i zmierzyć się na arenie. Tak powinna wyglądać piłka nożna w Polsce – podsumowuje trener Biało-Zielonych.

Szkoleniowiec Lechii Gdańsk, podobnie jak trener Jagiellonii Białystok wypowiadał się o swych rywalach z uznaniem zapowiadając, że mecz będzie starciem na bardzo dobrym poziomie.

W galerii najciekawsze zdjęcia z konferencji prasowej na PGE Narodowym: