Smart Kids Planet, czyli Centrum Mądrej Zabawy na PGE Narodowym

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Jesienią tego roku na PGE Narodowym otwarte zostanie Smart Kids Planet - innowacyjne i interaktywne Centrum Mądrej Zabawy. Miejsce to powstaje w oparciu o światowy trend "edutainment", czyli edukację poprzez rozrywkę odpowiadając tym samym na potrzeby rodziców, dla których zdobywanie wiedzy przez dzieci jest jedną z najważniejszych wartości.

Smart Kids Planet tworzyć będzie innowacyjne i interaktywne Centrum Mądrej Zabawy dla dzieci w wieku 0-10 lat. Liczne eksponaty pomogą w rozwijaniu wyobraźni oraz zdolność kreatywnego myślenia. Pozwolą na trening percepcji, małej i dużej motoryki, czy zdolności strategicznych. Przede wszystkim stanie się miejscem zabawy. Smart Kids Planet będzie bawić w sposób tradycyjny, zapewniając sporo ruchu, jednocześnie zapoznając dzieci z nowymi technologiami.


Centrum powstanie na powierzchni 2200 m2 PGE Narodowego. W ramach inwestycji utworzonych zostanie 6 stref tematycznych, z uwzględnieniem kategorii wiekowych. Nie zabraknie także przestrzeni Futbol, ściśle nawiązującej do lokalizacji. Smart Kids Planet to również bogata oferta zajęć dodatkowych. W specjalnie zaaranżowanych 4 salach warsztatowych odbywać się będą m.in. zajęcia z kodowania, przedsiębiorczości, robotyki i nowych mediów. W oparciu o współpracę z organizacjami i firmami, które cenią mądrą rozrywkę i edukację, realizowane zostaną wspólne projekty i wydarzenia specjalne. Oferta Smart Kids Planet przygotowana będzie z myślą o klientach indywidualnych i instytucjonalnych takich jak przedszkola, szkoły, instytucje i domy kultury, wycieczki zorganizowane.

— Wiemy, jak ważne dla rodziców jest to, aby wartościowo spędzać czas wolny z dziećmi, aby wspólne aktywności prowadziły także do zdobywania wiedzy, umiejętności cyfrowych, pobudzania wyobraźni, czy kreatywności. Dlatego tworzymy miejsce, które to umożliwia — mówi pomysłodawca i współwłaściciel Smart Kids Planet Adam Kowalczyk, tata Leona.

— Inspiracją do stworzenia Smart Kids Planet było dziecko, a przede wszystkim jego potrzeby, zdolności, potencjał. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy różnorodną ofertę, która cyklicznie będzie się zmieniać. Wprowadzając nowości, chcemy usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających odbiorców, do których bez wątpienia należą dzieci — dodaje Prezes Smart Kids Planet Karol Gaweł, tata Leny i Neli.

Przestrzeń powstanie z myślą o całej rodzinie, dlatego w Centrum nie zabraknie sklepu z edukacyjnymi zabawkami czy kawiarni, w której rodzice będą mogli odpocząć lub popracować.

— Cieszę się, że to właśnie na PGE Narodowym powstanie Smart Kids Planet. Wpisuje się to w misję PGE Narodowego, którą jest udostępnienie potencjału jaki oferuje ten obiekt, projektom innowacyjnym i twórczym. Wierzę w to, że Smart Kids Planet będzie miejscem stwarzającym nowe możliwości, unikatowym w skali kraju — mówi Alicja Omięcka Prezes Zarządu Spółki PL.2012+ zarządzającej PGE Narodowym.

Eksponaty i atrakcje Smart Kids Planet zostały zaprojektowane, wyprodukowane oraz zakodowane w Polsce. Otwarcie Centrum planowane jest jesienią tego roku, a początek prac rozpocznie się pod koniec maja.