Odwiedź PGE Narodowy promem lub zabytkowymi liniami T i 100

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

W stolicy nie można się nudzić. Lato otwiera nowe możliwości łatwego i niecodziennego odwiedzenia PGE Narodowego. Na arenę będzie można przybyć nie tylko bezpłatnym promem lecz również zabytkowym tramwajem i autobusem.

Na PGE Narodowy można łatwo dotrzeć komunikacją miejską, samochodem i rowerem, w tym rowerem publicznym Veturilo, którego stacja znajduje się nieopodal bramy nr 2 przy rondzie Waszyngtona. W lecie wachlarz możliwości rozszerzy się, z czego szczególnie zadowoleni będą fascynaci zabytkowych środków lokomocji i miłośnicy przepraw promowych. Chcąc dotrzeć na arenę będzie można skorzystać z bezpłatnego promu Pliszka oraz zabytkowego tramwaju linii T i autobusu nr 100.

Prom Pliszka

Bezpłatny prom Pliszka kursuje pomiędzy mostem Józefa Poniatowskiego a PGE Narodowym łącząc dwa brzegi Wisły. Dzięki temu rozwiązaniu można łatwo dotrzeć na arenę i wypocząć na piaszczystej plaży, jak i komfortowo wrócić na drugi brzeg i np. spacerować szerokimi bulwarami.

Prom może przewieźć jednorazowo 21 osób. Istnieje możliwość przewozu rowerów.

Od 1 maja do 30 czerwca prom kursuje w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz 21 czerwca, natomiast od 1 lipca do 31 sierpnia codziennie. We wrześniu (1 – 15 września) Pliszka będzie pływać w soboty i niedziele.

Zabytkowa linia tramwajowa T

Linia została uruchomiona po raz pierwszy w 1996 na 400-lecie stołeczności Warszawy. W tym roku linia T będzie obsługiwana przez wagony typu K i N. Na trasie pojawi się m.in. pochodzący z 1957 roku wagon 4Nj nazywany „wiertarką”, który posiada tylko jedną kabinę motorniczego i drzwi po jednej stronie. Wagon przeszedł generalny remont w latach 90. minionego wieku. Podczas remontu dokonano „zautomatyzowania” drzwi za pomocą montażu wiertarek, które otwierają i zamykają drzwi wydając przy tym charakterystyczne odgłosy.

Zabytkowa linia tramwajowa T będzie kursować od 22 czerwca do 15 września w soboty, niedziele i dni świąteczne. W tramwajach linii T obowiązywać będą bilety ZTM, w tym aktywowane wcześniej bilety okresowe i zakodowane na Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innym nośniku.

Linia T będzie jeździć na trasie: Plac G. Narutowicza – most J. Poniatowskiego – Targowa – most Śląsko-Dąbrowski – aleja Solidarności – Towarowa – Plac G. Narutowicza. Przystanek najbliżej PGE Narodowego to rondo Waszyngtona.

Zabytkowa linia autobusowa 100

Historia linii 100 sięga roku 1949. Na trasie okrążającej Śródmieście kursowały dwa warianty – 100P i 100L, które jeździły zgodnie lub przeciwstawnie do ruchu wskazówek zegara. Linia została zlikwidowana w roku 1979. „Setki” w zmienionej formule wróciły na ulice Warszawy w roku 2001 i kursowały do roku 2004, a następnie w latach 2007 – 2009.

W tym roku na ulice stolicy jako zabytkowe autobusy linii 100 wyjadą dwa modele Jelcza – klasyczny „ogórek” i Berliet. Pokonanie całego kursu zajmie „setce” ponad godzinę. W autobusach linii 100 obowiązywać będą bilety ZTM, w tym aktywowane wcześniej bilety okresowe i zakodowane na Warszawskiej Karcie Miejskiej lub innym nośniku.

Linia 100 będzie kursować na trasie: Plac Zamkowy – Podwale – plac Krasińskich – Wybrzeże Gdańskie – most Śląsko-Dąbrowski – Wybrzeże Szczecińskie – most J. Poniatowskiego – Aleje Ujazdowskie – plac Unii Lubelskiej – Koszykowa – Towarowa – Grzybowska – aleja Jana Pawła II – Senatorska – Plac Zamkowy. Przystanek najbliżej PGE Narodowego to Wybrzeże Szczecińskie.  

Rozkład jazdy można znaleźć na stronie ZTM Warszawa.