Konferencja Innowacyjne mechanizmy finansowania sportu wyczynowego na PGE Narodowym

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

5 czerwca na PGE Narodowym w ramach Akademii Zarządzania Sportem odbyła się ekspercka konferencja „Innowacyjne mechanizmy finansowania sportu wyczynowego”. W spotkaniu wzięło udział wielu polskich i zagranicznych specjalistów, którzy dzielili się wiedzą i doświadczeniami.

Akademia Zarządzania Sportem to program kreatywnych szkoleń, który ma na celu podniesienie kwalifikacji związanych z obszarem organizacji, zarządzania oraz marketingu. Uczestnicy programu nabywają wiedzę i umiejętności konieczne do efektywnego zarządzania w polskich związkach sportowych. W obszarze marketingu, osoby biorące udział w projekcie, zdobywają ponadto kompetencje pozwalające na przygotowanie kompleksowej oferty sponsorskiej i promocyjnej polskich związków sportowych.

Akademia Zarządzania Sportem to projekt finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jej operatorem jest Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy.

W ramach eksperckiej konferencji „Innowacyjne mechanizmy finansowania sportu wyczynowego” na PGE Narodowym w dyskusjach udział wzięli:
 • Huibert Brands, NOC*NSF Holenderski Komitet Olimpijski (Holandia)
 • Özkan Mutlugil, Wiceprzewodniczący, Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej – CEV (Turcja) Clemens Trimmel, Austrian Sports Ltd. (Bundes-Sport GmbH) (Austria)
 • Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu, Totalizator Sportowy (Polska)
 • Andrzej Witkowski, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego (Polska)
 • Natalia Czerwonka, łyżwiarka szybka (Polska)
 • Veerle De Bosscher, Profesor, Vrije Universiteit w Brukseli, Departament Polityki Sportowej i Zarządzania (wydział Wychowania Fizycznego) (Belgia)
 • Alica Fisterova, Główny audytor sportowy, Ministerstwo Edukacji, Nauki, Badań i Sportu (Słowacja)
 • Raido Mitt, Manager ds. sportu wyczynowego, Estoński Komitet Olimpijski (Estonia)
 • István Széles, Doradca ds. sportu, Ministerstwo Zasobów Ludzkich (Węgry)
 • Marcin Nowak, Dyrektor Departamentu Sportu Wyczynowego, Ministerstwo Sportu i Turystyki (Polska)
 • Radosław Sarnecki, Kierownik Zespołu Projektów, Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy (Polska)
Podczas wydarzenia, 5 czerwca, miały miejsce dwa panele dyskusyjne oraz prezentacje „Finansowanie w sporcie wyczynowym. Wyniki badania SPLISS”, „Prezentacja przykładu udanej reformy – analiza kosztów i korzyści z punktu widzenia organizacji parasolowej (Holandia)”, „Finansowanie sportu wyczynowego oraz organizacji sportowych ze środków publicznych za pośrednictwem organizacji parasolowej”, „Finansowanie i dystrybucja funduszy na sport wyczynowy w Austrii” i „team100 – Wnioski po trzech latach działania programu”.

Moderatorem spotkań był znany dziennikarz sportowy Michał Pol.

W galerii zdjęcia z konferencji: