Zamknij

Niecodzienny bieg na PGE Narodowym z ważnym przesłaniem

To na pewno nie był zwykły bieg i na pewno nie chodziło tutaj o jak najlepszy wynik sportowy. PGE Narodowy gościł bardzo ważną, biegową inicjatywę, która miała na celu uświadomić innym jak istotne jest oddawanie krwi i szpiku.

Na trasie nie miała znaczenia aktualna kondycja fizyczna czy osiągnięty wynik sportowy. Uczestnicy dobierali dystans do swoich indywidualnych możliwości i pokonywali wybraną przez siebie liczbę okrążeń wokół areny. Wybiegaj Krewi i Szpik na PGE Narodowym to biegowy happening, który miał na celu przede wszystkim promować ideę oddawania krwi i rejestracji w bazie dawców szpiku.

Podczas biegu zwracano uwagę na to, jak krew i szpik są ważne i mogą pomóc wielu osobom. Zdrowego człowieka nic to nie kosztuje, a komuś może uratować życie. Zarówno w przypadku szpiku, jak i krwi ich zasoby wciąż nie są wystarczające i w wielu przypadkach chorzy muszą długo czekać na odpowiednią pomoc. Podczas biegu w oczy rzucało się często hasło "Moje życie, Twoja krew".

Na trasie biegu pojawiły się setki osób, które w ten sposób chciały zachęcić i uświadomić innym jak oddawanie krwi i szpiku jest ważną inicjatywą.

Poniżej galeria zdjęć z tego wydarzenia.