Podsumowanie imprezy Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Wzrost oddawalności krwi w całej Polsce o 17%, 50 litrów krwi oddanych w trakcie samej imprezy oraz podniesienie świadomości ludzi dotyczącej potrzeby oddawania krwi i rejestrowania się jako dawca szpiku. Oto najważniejsze efekty pierwszej edycji imprezy Wybiegaj Krew i Szpik, którą Stowarzyszenie "Dać Siebie Innym" zrealizowała na PGE Narodowym.

Założenie było bardzo proste. Biegacze, którzy pojawili się na PGE Narodowym, mieli do pokonania dystans, który sami sobie wyznaczyli. Od jednego do pięciu okrążeń korony areny. Nie liczył się czas, ale chęć pomocy innym i nagłośnienia konieczności oddawania krwi. Problem tym bardziej istotny, że w okresie wakacyjnym wzrasta liczba wypadków, a wraz z nią zapotrzebowanie na krew.

Procedura rejestracji jako dawca szpiku jest stosunkowo prosta. Wypełnia się kwestionariusz na stronie internetowej. Do domu przychodzi pudełko, w którym są patyczki. Należy pobrać z jamy ustnej próbkę śliny i wypełnić wywiad żywieniowo-zdrowotny. Paczkę należy odesłać na adres nadawcy. Jeśli zostaniemy zakwalifikowani do programu, w kolejnej przesyłce otrzymamy kartę dawcy szpiku.

250 biegaczy, którzy jako pierwsi zarejestrowali się na starcie, otrzymało pamiątkowe medale. Na mecie czekał zaś na wszystkich słodki poczęstunek. Kolejna edycja biegu zaplanowana jest na 11 czerwca 2020 roku.