PGE Narodowy rozświetli się dla Olimpiad Specjalnych

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Już 20 lipca setki najważniejszych, najbardziej rozpoznawalnych budynków i obiektów na całym świecie po raz kolejny rozświetlą się na czerwono, aby podkreślić wartość i znaczenie Olimpiad Specjalnych i przede wszystkim ich uczestników. Akcja pod nazwą "Light Up for Inclusion" ("Rozświetlenie dla inkluzji") pokazuje, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną są integralną i wartościową częścią naszego społeczeństwa. Z sukcesami uprawiają sport, są cenionymi pracownikami i oddanymi przyjaciółmi. W Polsce do akcji przyłączył się PGE Narodowy.

Na fasadzie PGE Narodowego 20 lipca po zmroku pojawi się napis "Olimpiady Specjalne". Zobaczą go mieszkańcy Warszawy oraz ponad 50 000 widzów, opuszczających arenę po wydarzeniu całostadionowym.

- Cieszymy się, że PGE Narodowy może włączyć się do akcji promującej inkluzję osób z niepełnosprawnością intelektualną. To ważne, byśmy jako społeczeństwo dostrzegli, że możemy być dumni z zawodników Olimpiad Specjalnych, którzy są wokół nas. Jesteśmy pod wrażeniem nie tylko  medali, które regularnie przywożą ze światowych igrzysk nasi reprezentanci Olimpiad Specjalnych. Podziwiamy także ich determinację w przełamywaniu własnych barier i ograniczeń w życiu codziennym, nieustępliwe dążenie, by być coraz lepszym i nie ulegać przeciwnościom. Dlatego 20 lipca wieczorem w samym sercu sportowej Warszawy zobaczymy symbol, że warto wspierać Olimpiady Specjalne - powiedziała Alicja Omięcka Prezes Zarządu Spółki PL.2012+ zarządzającej PGE Narodowym.

- Hasło inkluzji jest zaproszeniem dla całego społeczeństwa – przyjdźcie i poznajcie osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Zobaczcie, jak wspaniale realizują się w sporcie, ale także jak wcielają w życie codzienne olimpijskie ideały. Zawodnicy Olimpiad Specjalnych wspaniale motywują, pokazują jak można żyć, nie dając się przeszkodom, stawianym na ich drodze. Wszyscy możemy czerpać z nich inspirację, wystarczy tylko ich poznać i zrozumieć. Właśnie do tego zachęcamy wszystkich naszym hasłem #GrajmyRazem - powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka, Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

Data rozświetlenia również nie jest przypadkowa. Tydzień od 15 do 21 lipca obchodzony jest jako Światowy Tydzień Inkluzji, a 20 lipca jest na całym świecie dniem poświęconym założycielce ruchu Special Olympics, siostrze prezydenta Johna Kennedy’ego - Eunice Kennedy Shriver. To właśnie tego dnia w 1968 roku w Chicago rozpoczęły się pierwsze w historii Igrzyska Olimpiad Specjalnych.