Sprawdź, jak działać z imPETem

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

25 sierpnia na PGE Narodowym, w ramach wydarzenia "Grasz w kolory?", którego celem jest podnoszenie świadomości ekologicznej pojawi się nietypowa śmieciarka. Będzie to interaktywna, edukacyjna strefa mobilna. W jej wnętrzu znajdować się będzie edukacyjny model imPET. W jego wnętrzu znajdować będzie się wystawa, a na zewnątrz uruchomiona zostanie zjeżdżalnia dla najmłodszych.

Zadaniem żółtej śmieciarki z imPETem jest promowanie ekologicznych działań zwiększających świadomość społeczną związaną z koniecznością segregowania odpadów. Na jednym z boków śmieciarki staną pojemniki z naklejkami informującymi jakiego typu śmieci można w nich umieszczać. We wnętrzu zorganizowana zostanie interaktywna wystawa, na której odwiedzający znajdą odpowiedzi na pytania związane z segregacją butelek PET – dlaczego warto je segregować, jak wygląda proces ich recyclingu i co może powstać po ich przetworzeniu.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będzie zjeżdżalnia zamontowana na śmieciarce. Wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli również sprawdzić swoją zręczność biorąc udział w grze, której tematem przewodnim będzie segregowanie odpadów. Strefa powstała w ramach kampanii "Działaj z imPETem!", prowadzonej przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań, do której dołączyła między innymi firma Coca-Cola Polska.


Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej informacji o atrakcjach znajdziesz na www.facebook.com/events/728793270912115/.