Eko-wydarzenie "Grasz w kolory?" na PGE Narodowym

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

25 sierpnia na PGE Narodowym odbędzie się eko-wydarzenie „Grasz w kolory?”, w trakcie którego odbędą się liczne warsztaty i akcja sprzątania brzegu Wisły. Sprawdź jakie atrakcje czekają na uczestników imprezy!

Zadbajmy razem o czystość brzegu Wisły! Podczas eko-wydarzenia "Grasz w kolory?" odbędzie się wielkie sprzątanie brzegu rzeki na odcinku pomiędzy mostami Poniatowskiego i Świętokrzyskim. Akcja będzie miała miejsce w godzinach 10.00 – 13.00. Na uczestników, którzy zbiorą 5 lub więcej worków śmieci czekają nagrody niespodzianki, które będzie można odebrać na PGE Narodowym, Organizator wydarzenia zapewnia wszystkim uczestnikom sprzątania niezbędne materiały w postaci rękawiczek i worków.

Udział w akcji pozwoli nie tylko aktywnie spędzić czas w gronie najbliższych, ale niesie ze sobą walory edukacyjne. Dzięki wspólnemu wysiłkowi dorośli i dzieci będą mogli wypracować nawyk właściwego zachowania się nad rzeką i nieśmiecenia.

Eko-wydarzenie „Grasz w kolory?” będzie obfitować również w liczne warsztaty, takie jak: Szycie woreczków na zakupy, Szycie toreb z koszulek, Drugie życie szkła i Kompostowanie. Organizator wszystkich warsztatów zapewnia niezbędne materiały. Opisy znajdziecie poniżej.

Szycie woreczków na zakupy

Daj drugie życie niechcianym firankom, starym t-shirtom i innym zapomnianym tkaninom drzemiącym na dnie szafy. Przerób je na praktyczne i estetyczne woreczki na zakupy, które pozwolą ci raz na zawsze rozstać się z foliowymi torebkami. Zamień jednorazowe torebki foliowe na wielorazowe woreczki!

Bądź eko, bądź modny, bądź mądry!

W trakcie naszych warsztatów nauczysz się szyć ręcznie woreczki do ważenia owoców, warzyw i innych produktów spożywczych. Woreczki przydadzą się podczas zakupów, a także pomogą wprowadzić ład w domowej spiżarni.


Szycie toreb z koszulek

Co zrobić z niepotrzebną koszulką? Jednym ze sposobów ponownego nadania jej użytkowej formy jest jej wykorzystanie do stworzenia ekologicznej torby na zakupy. Koszulki przytniemy według wykroju i zszyjemy. Ogranicza nas jedynie pomysłowość!


Drugie życie szkła

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się w jaki sposób można wykorzystać puste, szklane opakowania, te warsztaty są właśnie dla was! W czasie zajęć nauczycie się jak przekształcić szklane słoiki w estetyczne pojemniki do przechowywania, świeczniki czy wazony. Materiały do ozdabiania, które będą wykorzystywane podczas warsztatów pochodzą z upcyklingu. Dołącz do nas i dowiedz się jak nadać przedmiotom codziennego użytku drugie życie!


Kompostowanie

Warsztaty składają się z dwóch części. W trakcie części teoretycznej opowiemy o rodzajach kompostowników oraz przedstawimy jakie odpady można w nich umieszczać. Przedstawimy gotowy prototyp domowego kompostownika oraz opis materiałów niezbędnych do wykonania go w domu - krok po kroku.

Podczas części praktycznej uczestnicy warsztatów będą pracować na częściowo przygotowanych materiałach, z których złożą kompostownik. Kolejnym krokiem będzie wspólne przygotowanie zestawu startowego. Dzięki warsztatowi każdy z uczestników nauczy się jak w prosty sposób zmniejszyć ilość odpadów organicznych, które trafiają na wysypisko oraz pozyska praktyczną wiedzę pozwalającą na samodzielną produkcję nawozów organicznych, które można wykorzystać np. na działce czy w przydomowym ogródku.


W trakcie „Grasz w kolory?” każdy odwiedzający będzie mógł również sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą ekologicznych rozwiązań biorąc udział w EKO Quizie. Osoby, które odpowiedzą prawidłowo na trzy pytania otrzymają niespodziankę – eko-nagrodę.

Jedną z atrakcji niedzielnego wydarzenia „Grasz w kolory?” będzie również możliwość odwiedzenia żółtej śmieciarki z imPETem. W jej wnętrzu umieszczono interaktywną wystawę zachęcającą do właściwego segregowania odpadów. Dużą atrakcją dla najmłodszych będzie również zjeżdżalnia zamontowana na dachu pojazdu. (Szczegóły – TUTAJ).


Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Szczegóły na stronie wydarzenia na Facebooku www.facebook.com/events/728793270912115/