Zamknij

Narodowy Dzień Tenisa 2019 już w najbliższą sobotę na PGE Narodowym

Zbliża się druga edycja Narodowego Dnia Tenisa. Ubiegłoroczna zgromadziła ponad 10 000 fanów. W tym roku na gości Polskiego Związku Tenisowego organizatora Narodowego Dnia Tenisa czeka szereg atrakcji i sportowe emocje. Szczegóły wydarzenia omówiono podczas dzisiejszego spotkania na PGE Narodowym.

- Postanowiliśmy, że ten Narodowy Dzień Tenisa stanie się świętem tenisa, które będzie się odbywało co roku. W tym roku na płycie PGE Narodowego będą 2 korty centralne i 40 kortów do mini tenisa. Uczestnikami tej zabawy będą zarówno dzieci, jak zawodnicy jak i tenisiści amatorzy. Atrakcji nie zabraknie, będzie na pewno pięknie, będzie ciekawie i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – mówił podczas konferencji prasowej Mirosław Skrzypczyński – Prezes Zarządu PZT.

Organizator zadbał o szczególne wyróżnienie dla zwycięzców turnieju deblowego amatorów. Nagrodą dla zwycięskiej pary będzie tygodniowy wyjazd z Reprezentacją Polski na Puchar Davisa do Grecji. Narodowy Dzień Tenisa będzie jednak ukierunkowany przede wszystkim na młodzież i dzieci. - Mamy nadzieje, że przyjdzie ich jak najwięcej, że będą mogły spróbować, czym jest tenis i że jest to sport na całe życie. Szykujemy dla nich specjalną dodatkową strefę oprócz kortów, gdzie przyjedzie Monika Pyrek razem z alternatywnymi lekcjami wf-u. Dzieci będą mogły sprawdzić swój refleks, będą mogły dowiedzieć się czegoś więcej, np. jak technologia łączy się ze sportem – zapowiadała Magdalena Szozda – Projekt Manager Programu Kinder+Sport Joy of Moving.

- Oczekujemy upowszechnienia tego pięknego sportu, tej pięknej dyscypliny. Zależy nam na rozwoju, chcemy kształcić młodych polskich sportowców. Wierzymy, że sukcesy, które ostatnio zaprezentowali nasi tenisiści, będą powielane w przyszłości – mówił Łukasz Franiak – szef biura sponsoringu i organizacji wydarzeń Grupy Lotos S.A.

- Fantastyczne wyniki, które mamy na światowych kortach tylko potwierdzają, że tenis jest bardzo dobrym kierunkiem. Takie dni jak Narodowy Dzień Tenisa i to, że Totalizator Sportowy jest przy tej imprezie od samego początku pokazuje, że istnieje ogromny potencjał w rozwoju tej dyscypliny sportu – mówiła Aida Bella – Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego.

Nie bez powodu po raz drugi Narodowy Dzień Tenisa odbywa się na PGE Narodowym. Tutaj tętni serce aktywnych Polaków.

- Jak powiedziała Agnieszka Radwańska „Tenis to jest sport z klasą” i rzeczywiście to wydarzenie musi odbywać się na obiekcie z klasą. PGE Narodowy posiada 4. najwyższą kategorię w klasyfikacji UEFA. PGE Narodowy to miejsce prestiżowe i tenis powinien zagościć tu na stałe. Frekwencja z ubiegłego roku pokazuje, ze tenis ziemny może być sportem narodowym. W sobotę PGE Narodowy nie będzie Domem Piłki Nożnej, tylko będzie Domem Polskiego Tenisa – podsumowała Monika Borzdyńska – Dyrektor ds. Komunikacji, Promocji i Marketingu PGE Narodowego.

Organizatorzy zapowiadają, że wydarzenie będzie miało charakter rodzinno-piknikowy. Zaproszeni do udziału w wydarzeniu są wszyscy - zarówno najmłodsi, jak i dorośli.  - Dzieci leżą nam najbardziej na sercu i zajmiemy się nimi przede wszystkim. Odbędą się niekoniecznie zobowiązujące turnieje i rozgrywki w duchu fair play. Będzie gra terenowa o charakterze tenisowym, będą również korty w strefie feel free, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił, gdzie zapraszamy wszystkich miłośników tenisa – mówiła Karolina Wałęsa – Koordynator Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa.

Gościem honorowym Narodowego Dnia Tenisa będzie Agnieszka Radwańska oraz Michał Przysiężny, który oficjalnie podczas wydarzenia 2019 zakończy karierę.

- Jest to piękne wydarzenie, dzięki takiej organizacji i liczbie dzieci, które przyjadą, będzie łatwiej wychwycić młode diamenty polskiego tenisa, które w przyszłości będą wygrywać turnieje tak jak teraz Hubert Hurkacz, Magda Linette, Łukasz Kubot – mówił obecny na konferencji tenisista - Michał Przysiężny.

Oprócz turniejów oraz zabaw odbędą się również pokazy beach tenisa, tenisa na wózkach inwalidzkich, jak również, po raz pierwszy na Narodowym Dniu Tenisa, pokazy blind tenisa. Zapowiedziano je w dwóch kategoriach, osób niewidzących i niedowidzących. - Chcemy pokazać, że Blind Tenis ma szerokie możliwości rozwoju także w Polsce. Mamy obecnie 15 zawodników reprezentacji Polski, którzy zdobywają medale w międzynarodowych turniejach - mówiła Agata Barycka – Prezes Zarządu Blind Tennis Polska.

Święto polskiego tenisa w sobotę 31 sierpnia na PGE Narodowym. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął zarówno Prezydent RP Andrzej Duda, jak i Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Materiały dla mediów:
Zdjęcia z konferencji do wykorzystania w mediach mogą Państwo pobrać z bezpłatnej bazy multimediów PGE Narodowego. Baza dostępna jest dla mediów pod adresem multimedia.pgenarodowy.pl.