Mecz Polska-Austria: informator dla kibiców

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

9 września na PGE Narodowym reprezentacja Polski rozegra kolejny mecz eliminacji Mistrzostw Europy 2020. Biało-Czerwoni zmierzą się na swoim boisku z reprezentacją Austrii. Zachęcamy do zapoznania się z informatorem kibica.

HARMONOGRAM:
 • 18:45 – otwarcie bram dla kibiców
 • 20:45 – początek spotkania Polska-Austria
BILETY NA MECZ:

Bilety na mecz sprzedawane są wyłącznie za pośrednictwem strony bilety.laczynaspilka.pl. Bilety nie są dostępne w punktach sprzedaży, PZPN nie prowadzi także sprzedaży biletów na stadionie w dniu meczu!

WEJŚCIA:

Do dyspozycji kibiców są bramy nr 1, 2, 3, 5, 10 oraz 11. Prosimy kierować się do bram wskazanych na biletach wstępu na mecz.

PARKING:

Do dyspozycji kibiców oddajemy parking zewnętrzny czynny w godzinach 6.00-23:59. Liczba miejsc na parkingu jest ograniczona, dlatego rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów postojowych na stronie sklep.pgenarodowy.pl. Wjazd na parking od strony ulic Sokolej i Targowej. W przypadku przyjazdu na parking bez kupionego wcześniej biletu postojowego, nie jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu, że wolne miejsca postojowe będą jeszcze dostępne. W przypadku dostępności wolnych miejsc w dniu imprezy, możliwe będzie ich zakupienie przy wjeździe na parking. Prosimy o zachowanie biletów postojowych aż do momentu opuszczenia parkingu.

Zachęcamy także do pozostawiania pojazdów na darmowych parkingach P+R (parkuj i jedź) i korzystania z usług komunikacji miejskiej. W pobliżu PGE Narodowego znajduje się stacja metra i stacja kolejowa – "PKP Warszawa Stadion", a także węzeł komunikacyjny – rondo Waszyngtona, przy którym zatrzymują się liczne linie tramwajowe i autobusowe. Posiadacze biletów i zaproszeń na mecz będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów w obrębie 1 strefy biletowej ZTM Warszawa w dniu meczu. Szczegółowe informacje na temat komunikacji miejskiej dostępne są na stronie internetowej www.ztm.waw.pl, a mapa parkingów P+R znajduje się pod adresem www.ztm.waw.pl/parkujijedz. Prosimy zwrócić uwagę, że w dniu meczu parking P+R "Warszawa Stadion" nie będzie dostępny.

WYŁĄCZENIA ULIC:

Ulica Siwca wyłączona z ruchu kołowego w dniu 09.09. Wjazd na parking płatny możliwy będzie ulicami Sokolą i Targową. Ruch na Moście Poniatowskiego może zostać wyłączony na kilkanaście minut po zakończeniu meczu.

OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI ORAZ Z URAZAMI UTRUDNIAJĄCYMI PORUSZANIE SIĘ

Wejście dla osób z niepełnosprawnościami odbywa się bramą nr 1. Wjazd do bryły obiektu bramą nr 6 - tylko i wyłącznie za okazaniem wjazdówki przyznanej przez PZPN i biletu na wydarzenie na miejsca N przeznaczone dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Osoby nieposiadające wjazdówki PZPN mogą za okazaniem legitymacji parkingowej osoby niepełnosprawnej pozostawić pojazd przy bramie nr 1. Dodatkowo tą bramą (lub każdą inną) wchodzą osoby posiadające bilety EASY ACCESS (os. bez wózka inwalidzkiego z inną niepełnosprawnością wraz z opiekunem).

Osoby, które nie posiadają orzeczonej niepełnosprawności, jednak mają problemy z poruszaniem się, są proszone o kontakt z Koordynatorem ds. Osób z niepełnosprawnością za pośrednictwem adresu niepelnosprawni@pgenarodowy.pl.

PRZEDMIOTY ZABRONIONE (ZAKAZ WNOSZENIA):
 • broń, przedmioty pirotechniczne, race, petardy, spray, farba
 • parasolki z ostrym zakończeniem, kaski
 • napoje w puszkach, butelkach szklanych, butelkach plastikowych pow. 0,5 l
 • alkohol, narkotyki
 • materiały o treściach rasistowskich, ulotki, materiały reklamowe
 • wuwuzele i trąbki
 • transparenty i flagi o wymiarach większych niż 1,5 x 2m, kije, drzewce ostro zakończone
 • wskaźniki laserowe
 • buty o metalowych zakończeniach, łańcuchy, ozdoby z kolcami oraz inne przedmioty mogące stanowić zagrożenie
 • aparaty fotograficzne z wymienną optyką, kamery, laptopy, tablety, selfie stick, plecaki
UWAGA! Przestrzegamy przed wnoszeniem toreb podróżnych, plecaków, walizek (większych niż 25 x 25 x 25cm) i innych przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych.

PRZEDMIOTY DOZWOLONE:
 • lornetki – każda wielkość,
 • wszystkie rodzaje telefonów
 • aparaty kompaktowe – bez wymiennej optyki
PUNKTY GASTRONOMICZNE:

Podczas meczu na dolnej i górnej trybunie oraz na promenadzie zewnętrznej na kibiców czekać będzie kilkadziesiąt kiosków gastronomicznych, w których będzie można kupić ciepłe oraz zimne napoje, a także przekąski. W większości punktów płatność będzie możliwa jedynie kartą. 

AUDIODESKRYPCJA:

Podczas wydarzeń na PGE Narodowym komentatorzy podają na żywo wszystkie cenne informacje – od ubioru zawodników, ich ustawienia na boisku, po mimikę trenera. To wszystko odbywa się za pomocą audiodeskrypcji. Usługa ta będzie dostępna również w trakcie meczu Polska-Austria. Audiodeskrypcja jest darmowa i skierowana głównie do osób niewidomych oraz słabo widzących. Pozwala im na pełny odbiór spektakularnych wydarzeń sportowych, muzycznych i kulturalnych, które odbywają się na arenie. Komentarz na żywo może odbierać każda osoba na obiekcie, która wyposażona jest w radio lub telefon z radiem i słuchawkami. Sygnał jest dostępny na częstotliwości 91,5 FM, a nadawanie rozpoczyna się na 10 minut przed wydarzeniem.