Otwarcie Smart Kids Planet

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

14 września na PGE Narodowym otwarte zostanie pierwsze w Polsce Centrum Mądrej Zabawy - Smart Kids Planet.

Smart Kids Planet to innowacyjne, interaktywne Centrum Mądrej Zabawy dla dzieci w przedziale wiekowym 0-10 lat. Inwestycja powstała w oparciu o trend edutainment, czyli edukację poprzez rozrywkę. Na powierzchni 2400 mkw. PGE Narodowego powstało 6 stref tematycznych podzielonych na kategorie wiekowe oraz 5 sal warsztatowych. Eksponaty, multimedia oraz atrakcje zapewniają trening percepcji, małej i dużej motoryki, rozwijają zdolności strategiczne, wyobraźnię, kreatywność i umiejętności cyfrowe. Dzieci – bawiąc się zarówno w sposób tradycyjny, jak i przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań multimedialnych – zgłębią wiedzę z zakresu m.in. ekologii, technologii, nowych mediów i sportu.

Przestrzenią dla najmłodszych dzieci do 3. roku życia jest Strefa Tuptaj – wypełniona piankowymi krajobrazami ruchu zabezpieczającymi przed upadkiem; Strefa Twórz to miejsce strategicznych rozterek i szkolenia kreatywnych zdolności na Placu Budowy; w Strefie Odkrywaj dzieci odbędą międzygalaktyczną podróż w wielkiej rakiecie, zgłębiając przy okazji kosmiczne tajemnice; Strefa Segreguj uwrażliwia na ważne ekologiczne kwestie i kształtuje w dzieciach dobre nawyki, a Strefa Fantazjuj to wyciemniona sala multimedialna skrywająca zaskakujące interaktywne niespodzianki. Z racji lokalizacji, nie zabraknie również okazji do podszkolenia piłkarskich umiejętności w Strefie Trenuj.

Oferta Smart Kids Planet przygotowana została z myślą o klientach indywidualnych i grupowych, takich jak przedszkola, szkoły, instytucje kultury i wycieczki zorganizowane. W Centrum prowadzone będą zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu kodowania, ekologii czy bezpieczeństwa w sieci. Organizowane będą również urodziny i imprezy okolicznościowe oraz specjalne wydarzenia firmowe.

Smart Kids Planet to przestrzeń dla całej rodziny, dlatego na terenie obiektu nie zabrakło kawiarni, w której rodzice mogą się zrelaksować lub popracować, oraz sklepu z unikalnymi rzeczami dla dzieci, pamiątkami i zabawkami edukacyjnymi. Smart Shop x Baby by Ann to pierwszy w Polsce stacjonarny sklep z wybranymi rzeczami z asortymentu Baby by Ann. Partnerem Smart Cafe jest z kolei marka Foods by Ann, oferująca naturalne, zdrowie i smaczne przekąski. W kawiarni pojawi się również wyjątkowa strefa przygotowana przez Storytel, w której dzieci i opiekunowie będą mogli odpocząć, słuchając niezwykłych historii w formie audiobooków.

Centrum Mądrej Zabawy to prywatna inwestycja, w której wszystkie elementy zaprojektowano i wykonano w Polsce. Za projekt architektoniczny i scenografię odpowiadają architekci z biura Q+B.ARCHITEKCI - Jakub Kornecki i Beata Tokarska-Kornecka. Projektantem koncepcji eksponatów i zabawek jest Martyna Majk, natomiast projekt loga i wszystkich elementów graficznych w Smart Kids Planet wykonała dyrektor artystyczny Katarzyna Ruszkiewicz. Project Managerem projektu była Weronika Bobrowska.

Tydzień otwarcia Smart Kids Planet rozpocznie się 14 września o godz. 14.00. i potrwa do 20 września. W programie nie zabraknie atrakcji dodatkowych i interesujących warsztatów. Centrum Mądrej Zabawy otwarte będzie dla opiekunów z dziećmi codziennie od 10.00 do 21.00.