Zamknij

Już w październiku największy w Polsce piknik wojskowy na arenie

5 października PGE Narodowy będzie gościł Festiwal Orkiestr w Mundurach, któremu towarzyszyć będzie największy piknik wojskowy i służb MSWiA w Polsce. Na arenie zostanie zaprezentowany najnowocześniejszy sprzęt wojskowy. 

Na pikniku pojawią się żołnierze m.in. wojsk lądowych, sił powietrznych czy marynarki wojennej. Wśród wojskowego sprzętu będzie można natomiast zobaczyć pojazdy kołowe i gąsienicowe. Mowa m.in. o czołgach Leopard, pojazdach wojsk specjalnych MATV MRAP czy moździerzu samobieżnym RAK.

Na odwiedzających będzie czekać wiele wojskowych atrakcji. Pojawią się symulatory jazdy i dachowania, ambulans kryminalistyczny czy Mobilne Centrum Monitoringu. Na specjalnie przygotowanym w tym dniu stoisku Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa będzie także można porozmawiać o służbie wojskowej w kraju, ale także poza granicami Polski.

Podczas pikniku nie zabraknie również wojskowej kuchni polowej. Kucharze będą serwować wypiekany chleb oraz wojskową grochówkę.

Wstęp na piknik jest bezpłatny. Godziny trwania wydarzenia to 15.00-20.30. Do udziału w pikniku zapraszamy każdego, bez względu na wiek!