Zamknij

PGE Narodowy solidarny z #17milionami

PGE Narodowy po raz kolejny przyłączył się do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów dedykowanej osobom cierpiącym na mózgowe porażenie dziecięce. 6 października w Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego punktualnie o godz. 19.00 w geście solidarności z osobami z MPD arena rozbłyśnie napisem "#17milionów".  

Od 2015 roku, corocznie w październiku Fundacja Kolorowy Świat, zajmująca się na co dzień specjalistyczną opieką dzieci z MPD realizuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17milionów mającą na celu zwiększanie świadomości polskiego społeczeństwa na temat mózgowego porażenia dziecięcego. 

Dlaczego #17milionów – ponieważ już ponad 17 milionów osób na całym świecie cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, które jest jednocześnie najczęstszą, przewlekłą przyczyną niepełnosprawności występującą u dzieci. 

Dlaczego w październiku – ponieważ 6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Z tego też względu różnymi działaniami realizowanymi przez cały październik Fundacja Kolorowy Świat zwraca uwagę społeczeństwa na codzienne problemy osób cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce, zwiększa świadomość Polaków na temat przyczyn MPD oraz pokazuje, iż istnieje wiele sposobów na publiczne wyrażanie solidarności z osobami cierpiącymi na Mózgowe Porażenie Dziecięce.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w geście solidarności z osobami dotkniętymi MPD, 6 października o godz. 19.00 w całej Polsce na zielono podświetli się kilkadziesiąt zabytkowych obiektów i budynków użyteczności publicznej (od Szczecina, Gdańska, Białegostoku - po Warszawę, Łódź, Poznań, Wrocław, Kraków) oraz setki profili społecznościowych osób prywatnych, instytucji i  znanych osób publicznych.  W akcję po raz kolejny zaangażował się PGE Narodowy, który rozbłyśnie napisem "#17milionów", w ten sposób okazując swą solidarność i zwracając uwagę tysięcy osób na kampanię #17milionów.

Każda osoba może przyłączyć się do kampanii #17milionów i wesprzeć ją w indywidualny sposób. Można na przykład dołączyć do trwającego przez cały październik wyzwania sportowego #17milionówMetrów i pokonać dowolny dystans (biegnąc, idąc czy jeżdżąc na rowerze lub rolkach), dodać go do wyzwania #17milionówMetrów na Endomondo lub zarejestrować w dowolnej aplikacji sportowej i opublikować w swych media społecznościowych koniecznie z #17milionówMetrów. Dzięki temu Fundacja Kolorowy Świat będzie mogła sumować pokonywane metry, aby osiągnąć zamierzony cel – 17 milionów metrów.

Można również odwiedzać restauracje biorące udział w październikowym wyzwaniu #17milionówGroszy, przekazujące swój dochód na rehabilitację dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, aby w ten sposób wesprzeć kampanię #17milionów. 

Wy też możecie dołączyć do nas, zmieńcie swą profilówkę na kolor zielony i okażcie swą solidarność z osobami cierpiącymi na mózgowe porażenie dziecięce. Więcej informacji o Kampanii i sposobach zaangażowania się dostępnych na: www.17milionow.pl/