Zamknij

PGE zaprasza na koncert "Miasto Pamięci"

Jako mecenas koncertu, spółka z Grupy Kapitałowej PGE S.A. tj. PGE Energia Ciepła ma zaszczyt zaprosić na koncert "Miasto Pamięci" do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, który odbędzie się 5 października o godz. 15.30. Na scenie wystąpią Bartas Szymoniak, Piotr Karpienia oraz zespół Luxtorpeda. Z tej okazji, z inicjatywy PGE Polskiej Grupy Energetycznej od czwartku 3 października na elewacji PGE Narodowego zostanie wyświetlony napis: "Miasto Pamięci" dedykowany temu koncertowi.

Głównym celem projektu "Tablice Pamięci" realizowanego przez PGE Energia Ciepła we współpracy z IPN i pod patronatem wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego jest umieszczenie przy każdej tablicy Karola Tchorka w Warszawie informacji w języku angielskim i polskim oraz kodu QR o zbrodniach dokonywanych przez Niemców na ludności cywilnej Warszawy podczas II Wojny Światowej.
 
Ideą projektu jest wyeksponowanie i nadanie należnej czci miejscom pamięci (tablicom i pomnikom) opisującym dramatyczne wydarzenia czasów II Wojny Światowej, a także dotarcie z informacją historyczną do zagranicznych turystów, aby zwiększyć rozpoznawalność miejsc pamięci. 

5 października br. podczas koncertu w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie premierę będzie mieć specjalnie utworzona aplikacja mobilna, dzięki której każdy znajdzie mapę tablic, zdjęcia oraz szczegółowe informacje na temat zdarzeń każdej z lokalizacji. Aplikacja będzie wielojęzyczna.

W Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie od 5 października br. będzie zorganizowana wystawa plenerowa, dotycząca zbrodni niemieckich na ludności Warszawy w latach II Wojny Światowej.

Patronat medialny nad projektem "Tablice Pamięci" objęło Polskie Radio.