Zamknij

Polacy przed meczem: Mobilizacja, koncentracja, zaangażowanie i dyscyplina

Selekcjoner reprezentacji Polski - Jerzy Brzęczek i grający na pozycji obrońcy Bartosz Bereszyński podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym oceniali szansę na wygraną w meczu z Macedonią Północną podkreślając wolę walki, która panuje w obu drużynach.

Jak zaznaczył na początku konferencji prasowej Jerzy Brzęczek, kierowana przez niego drużyna koncentruje się tylko i wyłącznie na spotkaniu, do którego dojdzie 13 października na PGE Narodowym. Mecz z Łotwą w jego ocenie był istotny, a zwycięstwo i trzy zdobyte punkty ucieszyły członków zespołu, jednak temat ten jest zamknięty i trzeba skupić się na przyszłości.

Jeśli Polacy pokonają jutro Macedończyków, to w ten sposób wywalczą gwarantowany awans do Euro 2020. Mecz ten w ocenie Jerzego Brzęczka i Bartosza Bereszyńskiego jest traktowany przez zawodników w taki sam sposób jak inne mecze rozgrywane w eliminacjach mistrzostw Europy.

- Przede wszystkim każde spotkanie jest tylko i wyłącznie grą o trzy punkty. To jutrzejsze daje nam ten komfort, że po nim możemy już być już na mistrzostwach Europy. […] Jesteśmy profesjonalistami, podchodzimy tego spotkania tak samo – na 100 procent. Ta sytuacja doda pewnego smaczku jutrzejszemu meczowi, jednak myślę, że to nie wpłynie bezpośrednio na nasze przygotowania – powiedział Bartosz Bereszyński.

- Nie zauważam żadnego dodatkowego zdenerwowania. To, że jutrzejsze spotkanie może dać nam awans jest wynikiem zaangażowania, walki i punktów, które zdobyliśmy. Mamy świadomość, że zmierzymy się z przeciwnikiem, który poczuł krew, wygrał ostatnie spotkanie i również pozostaje w walce o awans – dodał trener Biało-Czerwonych – Jerzy Brzęczek.

Zarówno selekcjoner polskiej kadry, jak i Bartosz Bereszyński dostrzegają mocne i słabe strony rywali, którzy w ostatnim meczu pokonali Słowenię 2:1. Jerzy Brzęczek powiedział, że Macedonia Północna rozwija się, zawodnicy mają więcej pewności siebie, a ich gra jest agresywna i żywiołowa, przez co trudna do przewidzenia. W jego ocenie najważniejsze jest jednak to jak zaprezentują się Polacy, jak będą grać i realizować zadania, które przed nimi postawiono.

- Macedonia Północna w swoich szeregach ma piłkarzy, którzy naprawdę potrafią grać dobrze w piłkę, których osobiście znam z boisk Serie A. […] Myślę, że tutaj nie można jednak patrzeć wyłącznie na indywidualności. To jest drużyna, która potrafi grać agresywnie. Potrafi grać w piłkę i wygrywać spotkania, tak jak pokazał to ostatni mecz ze Słowenią. […] Macedonia Północna to przeciwnik, który ma również słabsze strony. Mieliśmy już odprawę na temat przeciwnika i będziemy mieć kolejne, więc przygotowujemy się odpowiednio i będziemy znali ich wszystkie mocne i słabsze strony, które oczywiście będziemy chcieli wykorzystać – na spotkaniu na PGE Narodowym powiedział grający w obronie Bartosz Bereszyński.

Po wgranym meczu ze Słowenią, w ocenie Jerzego Brzęczka, Macedończycy zyskali wiarę w siebie. Wyjdą na jutrzejsze spotkanie kierując się wolą zwycięstwa, jednak Polacy są również pewni swojej klasy i siły, a najważniejszym punktem dla zespołu będzie pokazanie tego na boisku. Kluczowa dla sukcesu będzie mobilizacja, koncentracja, zaangażowanie i dyscyplina Biało-Czerwonych.

- Macedończycy przyjadą tutaj bardzo pewni siebie, bardzo zdeterminowani. Mają jeszcze szansę, żeby walczyć o awans do mistrzostw Europy i będą jutro robić wszystko, żeby tę szansę utrzymać i wywalczyć na PGE Narodowym najkorzystniejszy wynik. To dobrze zarówno dla nas, jak i dla spotkania, które nie będzie rozgrywane tylko i wyłącznie w jedną stronę – podsumował obrońca.