Joga i boks skuteczne w walce ze stresem

Sport
14 października 2019
redakcja
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Za nami kolejne warsztaty z cyklu "Joga&Boks na PGE Narodowym". Tym razem całe zajęcia poświęcone były walce ze stresem i chandrą, która właśnie w sezonie jesiennym odbiera nam energię i dobry nastrój. Drugi z cyklu trening, który odbył się na PGE Narodowym, poprowadziła niezawodna "power couple", czyli Katarzyna i Robert Złotkowscy realizujący misję pod hasłem: "Złotkowscy Dla Zdrowia".

"Wspólnie pracowaliśmy nad usunięciem napięcia z ciała, zarówno psychicznego, jak i fizycznego" – opowiada Kasia Złotkowska, ekspert jogi terapeutycznej – "Zajmowaliśmy się obręczą barkową, ponieważ, jak wynika z moich obserwacji i doświadczeń, oraz badań medycznych, właśnie tam najczęściej i najszybciej wchodzi stres. Uruchamiając grupę mięśni, rozluźniając je, poprzez tę pracę fizyczną, ale i oddech, wyrzucaliśmy z ciała wszystko, co związane z napięciem i ze zmęczeniem".

Praktyka jogi służyła nam do rozciągania oraz pracy z oddechem, natomiast boks miał zupełnie inne zadanie. Poprzez ruch dynamiczny uczestnicy warsztatów uruchomili pokłady endorfin i wyrzucali z organizmu tzw. stres zmęczeniowy.

"Wszyscy uczestnicy treningu byli bardzo zaangażowani!" – powiedział Robert "Złoty" Złotkowski, Mistrz Świata, wielokrotny mistrz Europy i Polski w kickboxingu – "Pochwały należą się zarówno paniom i panom, jak i najmłodszym uczestnikom, którzy dawali z siebie wszystko. Niezależnie od stopnia wytrenowania, każde z nich wkładało serducho w to, żeby jak najlepiej wykonywać ćwiczenia i jak najwięcej wynieść z tego treningu. Cieszę się, że wszyscy w równym stopniu byli świadomi tego, po co przyszli na te zajęcia. A nawet, jeśli na początku byli trochę niepewni, to już po kilku ruchach widać było uśmiech na twarzach. Jestem zadowolony z tego, że uświadomili sobie, że ruch jest im potrzebny i że czerpali radość, czy to z praktyki jogi z Kasią, czy z boksowania ze mną".