MotoMikołaje na pomoc dzieciom

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

MotoMikołajki to wyjątkowa akcja przeprowadzana przez motocyklistów na rzecz dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Podobnie jak w poprzednich latach błonia PGE Narodowego staną się miejscem startu i finiszu mikołajkowego peletonu, który w kolorowym korowodzie przejedzie ulicami Warszawy.

Do MotoMikołajkowej akcji może włączyć się każdy motorzysta, który 7 grudnia o godzinie 10.00 przybędzie na błonia PGE Narodowego (okolice bramy nr 2) w przebraniu Świętego Mikołaja i przyozdobi świątecznie swój motocykl. Osoby, które nie posiadają odpowiedniego stroju będą mogły zakupić go na miejscu. Wstęp na wydarzenie nie wymaga zakupu żadnych biletów ani wypełniania formularzy rejestracyjnych.

Na błoniach PGE Narodowego oprócz miłośników dwóch kółek pojawi się również ponad 100 dzieci z ośrodków, którym pomagają w tym roku motocykliści. Na wydarzenie zaproszone są również wszystkie osoby, które nie mają motocykli – na błoniach PGE Narodowego pojawi się wiele atrakcji m.in. dwa wozy straży pożarnej (w tym jeden z dużą grą Jenga) czy strzelnica ASG. Wszystkie atrakcje na błoniach areny będą dostępne w godzinach 10.00 – 11.30.

W trakcie zbiórki na błoniach PGE Narodowego trzyosobowa komisja wyłoni 10 najlepiej przyozdobionych motocykli, które pojadą na czole parady. Motocykliści i dzieci w autokarach wyruszą spod PGE Narodowego o godzinie 11.30, by po przejechaniu ulicami Warszawy dotrzeć na Plac Zamkowy (godz. 12.00), gdzie dzieci dokonają wyboru najładniej przebranego MotoMikołaja, MotoMikołajki i najładniej przystrojonego motocykla. Kwesta potrwa do 13.30, a następnie motocykliści i dzieci powrócą w kolorowym korowodzie na PGE Narodowy, gdzie na najmłodszych czeka niespodzianka w postaci wstępu na Zimowy Narodowy i możliwości jazdy na łyżwach czy zjazdów z górki lodowej.

Podczas tegorocznej edycji MotoMikołajek motocykliści pomagają dzieciom z Domu Dziecka w Równem, Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej „Ignaś” i „Helenka” w Kaliskach, Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Wyszkowie, Rodzinnego Domu Dziecka w Badowie i Domów Dzieci – Pęchery.

Zarówno na błoniach PGE Narodowego, jak i na Placu Zamkowym w ramach MotoMikołajek będzie prowadzona kwesta. Cały dochód oraz zebrane środki zostaną przekazane na rzecz wymienionych wyżej ośrodków. Każda osoba, która zdecyduje się na zakup specjalnie przygotowanej na tę okazję cegiełki o wartości 15 zł otrzyma pamiątkowy prezent.

Osoby, które chcą wesprzeć MotoMikołajów w pomocy dzieciom, a w dniu wydarzenia nie mogą osobiście przybyć na miejsce kwesty mogą dokonać wpłaty na konto: Fundacja Jednym Śladem, ul. Ks.Jerzego Popiełuszki 2/11, 01-501 Warszawa, Nr konta: 31 2490 0005 0000 4500 4251 2204 z dopiskiem „Darowizna dla dzieci z domu dziecka – Motomikołajki.pl 2019”.

Szczegółowe informacje na stronie motomikolajki.pl i na Facebooku.