WF na Zimowym Narodowym. Marcin Gortat na łyżwach!

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Fundacja Marcina Gortata MG13 po raz piąty, przy wsparciu Ministerstwa Sportu zorganizowała wyjątkową lekcję wychowania fizycznego w zimowej scenerii Zimowego Narodowego na płycie PGE Narodowego. W imprezie sportowej, organizowanej dla uczniów szkół podstawowych z całej Polski, udział wzięło 750 dzieci i plejada gwiazd.

Tegoroczna edycja WF-u na Zimowym Narodowym była wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy w historii pojawił się pomysłodawca wydarzenia, sam Marcin Gortat, co było ogromną niespodzianką dla młodych fanów. Dotychczas udział założyciela Fundacji MG13 był niemożliwy ze względu na trwający sezon NBA i obowiązki z tym związane. Podczas wyjątkowej lekcji WF-u na Zimowym Narodowym uczniowie mieli możliwość spotkania się również z zaproszonymi gwiazdami sportu, filmu czy estrady: Joanną Koroniewską, Maciejem Dowborem, Krzysztofem "Jankesem" Jankowskim, Idą Nowakowską, Czarkiem Jóźwikiem, Gabi Drzewiecką, Dorotą Gardias, Joanną Liszowską, Maciejem Kurzajewskim i Maciejem Musiałem. 

Zajęcia rozpoczęły się od rozgrzewki, którą poprowadzili Dorota Gardias, Joanna Koroniewska oraz Maciej Dowbor. Później dzieci oraz zaproszone gwiazdy opanowały lodowiska oraz górkę lodową i przez kilka godzin wspólnie aktywnie spędzali czas. Wyjątkowym, niecodziennym widokiem był Marcin Gortat jeżdżący na łyżwach! 

Celem WF-u na Zimowym Narodowym jest pokazanie uczniom i nauczycielom, że nawet zimowe warunki atmosferyczne nie stanowią przeszkody, aby aktywnie spędzać czas.