https://pgen.pl/assets/cache/bc59711b70f6c19a82e8b8aec00a31c5_750_319_optim.jpg

Ostatnie przygotowania do big lift

Przygotowania do podniesienia linowej konstrukcji dachu weszły w końcową fazę. Na iglicy zmontowano szkielet daszku nad przyszłym „garażem” dachu ruchomego. Zakończono rozkładanie i zapinanie górnych lin.

W zakładach Mostostalu trwa wykonywanie elementów tzw. podkonstrukcji, na której zostanie zamontowana elewacja z siatki aluminiowej.

W robotach zewnętrznych trwają prace przy 9 z 22 biegów schodów terenowych. Zmiana konstrukcji tych schodów na częściowo prefabrykowane, umożliwia ich wykonanie mimo ujemnych temperatur. W różnej fazie prac znajduje się wykonywanie murów oporowych, po południowo – zachodniej i północno – zachodniej stronie Stadionu.

W robotach wykończeniowych trwa wykańczanie podłoża pod posadzki, tynków, izolacji stropów, stropów podwieszonych. Uzgodniono pomiędzy zamawiającym a wykonawcą wszystkie materiały do ceramicznych wykładzin ściennych i podłogowych.

Trwają ostatnie uzgodnienia dotyczące parkietów przemysłowych, które zostaną zastosowane w wielu miejscach na Stadionie.
Roboty instalacyjne, sanitarne i mechaniczne są prowadzone na wszystkich kondygnacjach od -4 do +5. Rozpoczęły się próby instalacji związanej ze słyszalnością komunikatów dźwiękowego systemu ostrzegawczego – jednego z elementów instalacji pożarowej.

Szerokim frontem ruszyły roboty instalacji słaboprądowych – sygnalizacja alarmu pożarowego, kontrola dostępu, dźwiękowy system ostrzegawczy.

Prace nadal prowadzone są na dwie wydłużone zmiany, dodatkowo w sobotę i niedzielę.

Rozpoczęło się przegrupowanie zaplecza Generalnego Wykonawcy, którego celem jest uwolnienie powierzchni dla robót zewnętrznych i instalacyjnych oraz drogowych. Zaplecze jest przenoszone w rejony na północ od Stadionu, nie objęte zakresem budowy.

Link skrócony: www.stdn.pl/c8632

Galeria

Co o tym sądzisz?