Zamknij

Sting: My Songs - Poznaj historię powstania utworów, które usłyszysz w lipcu na PGE Narodowym

Piosenki Stinga zna każdy miłośnik dobrej muzyki. Artysta na swoim kanale YouTube zdradził jak doszło do powstania kompozycji, które znajdują się na albumie "New Songs". Utworów na żywo będzie można posłuchać już 25 lipca na PGE Narodowym i przekonać się w czym tkwi siła nowych aranżacji.

Poniżej zapis wywiadu, którego udzielił artysta (tłumaczenie na język polski pod filmem).


- Do powstania „My Songs” doszło niemalże przez przypadek. Zostałem poproszony o zagranie na koncercie noworocznym na Times Square w roku 2011. Miałem wykonać utwór „Brand New Day”, który napisałem w Paryżu z okazji Millennium w roku 2000. Zgodziłem się, bo jest to bardzo optymistyczna piosenka, by zacząć Nowy Rok, ale powiedziałem, że chcę lekko zmienić aranżację, by uczynić utwór bardziej współczesnym.

Tak też zrobiliśmy i okazało się to dużym sukcesem. Wszyscy lubili nową wersję, więc pomyślałem, że dostarczy nam dużo radości, jeśli wezmę inne starsze piosenki i przerobię je, by stały się nowocześniejsze.

Mój głos teraz różni się od tego jaki miałem 10, 20 czy 30 lat temu. Bardzo różni się od tego sprzed 40 lat. Jest jak wino – ma więcej struktury, jest bardziej bogaty, ma więcej interesujących historii do opowiedzenia. Ponadto moja wrażliwość muzyczna jest teraz bardziej wyrafinowana. Techniki nagrywania zdecydowanie uległy zmianie, więc nagrania, które powstają teraz zdecydowanie brzmią inaczej niż te, które powstawały w przeszłości.

Nowe nagrania brzmią zdecydowanie czyściej, nowocześniej, mogłyby być nagrane dzisiaj.

To co zrobiłem dostarczyło mi zabawy. Zabawnie jest porównywać nowe wersje ze starymi. Ja preferuję nowe wersje, inni ludzie mogą woleć stare. Nie będę się kłócić – to po prostu zabawne móc je porównać - powiedział Sting podczas wywiadu, który miał miejsce w Paryżu.