Zamknij

Zobacz ustanawianie Rekordu Guinnessa na Wystawie Budowli z Klocków Lego

9 stycznia o godzinie 12.00 na Wystawie Budowli z Klocków Lego będzie miała miejsce premierowa prezentacja największego na świecie modelu Katedry Notre-Dame z klocków. Wydarzenie będzie obserwował koordynator Biura Rekordów, pod którego okiem dojdzie do oficjalnego pomiaru budowli, mogącej zapisać się w Ksiedze Rekordów Guinnessa.

Katedra Notre-Dame jest symbolem Paryża, a zarazem ikoną popkultury. Pożar, który wybuchł w katedrze w kwietniu 2019 roku spowodował ogromne zniszczenia, m.in. doszło do zawalenia się dachu oraz części sklepień. Na Wystawie Budowli z Klocków Lego Katedra będzie przedstawiona z czasów jej świetności i w stanie, w jakim zostanie za kilka lat odbudowana.

Minimum do ustanowienia rekordu wynosi 1.5 m (wysokość) x 3 m (długość) x 1 m (szerokość), ale planowane jest znaczne pobicie tego wyniku. Kupując bilet na wystawę 9 stycznia, możesz być naocznym świadkiem rekordowego wyczynu, który ma szansę zapisać się w Księdze Rekordów Guinnessa.

BILETY na wystawę kupisz na: www.wystawaklockow.pl lub w kasie na miejscu.

"Bijemy Rekordy" to motto kolejnej, czwartej już edycji największej w Europie Wystawy budowli z klocków Lego. Wystawa jest zlokalizowana w Galerii PGE Narodowego na poziomie -1.