Zamknij

Rekordowa Katedra Notre-Dame na PGE Narodowym

Wystawa Budowli z klocków LEGO na PGE Narodowym przygotowała kolejną, wielką niespodziankę dla odwiedzających. 9 stycznia odbyła się premierowa prezentacja modelu katedry Notre Dame zbudowanej z 400 tysięcy klocków Lego. Konstrukcja została zmierzona i walczy o wpisanie do Księgi Rekordów Guinnessa jako największy obiekt tego typu na świecie.

Katedra Notre-Dame to symbol Paryża, który stał się ikoną popkultury występując w kinie i literaturze. Niestety, w wyniku pożaru z 15 kwietnia 2019 roku doszło do zawalenia dachu, części sklepień oraz iglicy katedry i na chwilę obecną nie wiadomo czy i w jakiej formie możliwa będzie jej rekonstrukcja. W celu upamiętnienia katedry w latach jej świetności organizator Wystawy Budowli z klocków LEGO postanowił zbudować jej największą na świecie makietę, która została zgłoszona do Księgi Rekordów Guinnessa.

Podczas oficjalnego odsłonięcia katedry Notre-Dame na wystawie w obecności koordynatora Biura Rekordów miała miejsce oficjalna procedura pomiaru. Minimum do ustanowienia rekordu wynosiło 1,5 m (wysokość) x 3 m (długość) x 1 m (szerokość.

Makieta zaprezentowana na PGE Narodowym mierzy 2,727 m (wysokość) x 3,786 m (długość) x 1,436 m (szerokość).

Gigantyczny model katedry Notre-Dame zbudowano zgodnie z motto tegorocznej odsłony Wystawy Budowli z klocków LEGO – „Bijemy Rekordy” z 400 tysięcy klocków Lego przez jedną osobę, która poświęciła na to 500 godzin. Całkowita waga katedry Notre-Dame z klocków Lego to 250 kg.

W galerii zdjęcia z prezentacji katedry Notre-Dame i próby ustanowienia Rekordu Guinnessa: