https://pgen.pl/assets/cache/7354cbe02885eaf59ee6232c1ab8f02f_750_319_optim.jpg

Sting: My Songs – Historia powstania utworu Desert Rose

Fani Stinga odliczają dni do koncertu, który odbędzie się 25 lipca na PGE Narodowym. Podczas tego muzycznego święta artysta wykona swoje największe przeboje, które usłyszymy w nowych aranżacjach. Podczas jednego z paryskich wywiadów artysta opowiedział o historii powstania utworu „Desert Rose” i wskazał na rolę muzyki, która pokonuje nawet bariery językowe.

Poniżej zapis wywiadu z artystą i tłumaczenie na język polski:


- „Desert Rose” napisałem w Paryżu w roku 1999. Zacząłem się wtedy bardzo interesować muzyką Raï. Chodziliśmy do klubów, gdzie spotykaliśmy muzyków i piosenkarzy i „Desert Rose” została zainspirowana dźwiękami i klimatem, z którymi mogłem się tam zetknąć.

Poprosiłem algierskiego piosenkarza Cheba Mami o to żeby napisał tekst piosenki w języku arabskim, który pasowałby do mojej piosenki. Napisał go, jednak ja nie powiedziałem mu o czym jest ta piosenka.

Finalnie okazało się, że zaśpiewał po arabsku tekst, który miał taki sam klimat jak mój. Budził poczucie tęsknoty i pragnienia. Poczułem, że muzyka opowiedziała mu tę samą historię co mi.

Link skrócony: www.stdn.pl/0d552

Co o tym sądzisz?