Rekord Guinnessa na Wystawie Budowli z Klocków Lego

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Znajdująca się na Wystawie Budowli z Klocków Lego katedra Notre Dame została oficjalnie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Pomiar został wykonany na PGE Narodowym 9 stycznia w obecności koordynatora Biura Rekordów, z udziałem konstruktora i architekta oraz licznie zgromadzonych mediów.

Imponującej wielkości model ma 378 cm długości, 143 cm szerokości, 272 cm wysokości i został zbudowany z 400 000 klocków Lego. Katedrę zprojektowano w skali 1:33 i po wykonaniu specjalistycznych pomiarów śmiało można ją już nazywać największą na świecie budowlą z klocków.

"Bijemy rekordy" - to hasło tegorocznej edycji Wystawy Budowli z Klocków Lego, która już nie po raz pierwszy znajduje się na PGE Narodowym. W tym roku wystawę można odwiedzać do 8 marca.

Gigantyczna, oficjalnie już największa na świecie Katedra Notre Dame to jeden z ponad 100 modeli, które można podziwiać na największej w Europie Wystawie Budowli z Klocków Lego na PGE Narodowym. Znajdziecie tam również m.in.: bliźniacze wieże World Trade Center o wysokości niemal 7 m zbudowane z 260.000 klocków Lego czy ogromny, pięciometrowej długości Plac Św. Piotra. Na odwiedzających czeka też wspaniała strefa zabawy klockami.

Bilety na wystawę można nabyć tutaj: www.wystawaklockow.pl.

Biuro Rekordów oficjalnie potwierdza, iż rekord Guinnessa w kategorii "Największa katedra Notre Dame z klocków LEGO" został ustanowiony i serdecznie gratuluje uzyskania rekordu.


Co o tym sądzisz?