Polska Reprezentacja w grze… na PGE Narodowym

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

PGE Narodowy niezmiennie będzie Domem Reprezentacji Polski. Rozgrywanie wszystkich meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy aż do 2024 roku oraz meczów finałowych Pucharu Polski na największym i najnowocześniejszym stadionie w Polsce zagwarantował polskim piłkarzom aneks do umowy podpisany przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz spółkę PL.2012+ operatora PGE Narodowego.

— Ze względów formalnych umowa została przedłużona na okres 4 lat (a konkretnie na okres 2 lat z automatycznym przedłużeniem o kolejne dwa lata) od momentu jej podpisania i obowiązuje do meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Europy w 2024 roku. Operator PGE Narodowego odpowiada za przygotowanie stadionu do meczów, położenie murawy, zapewnienie służb ochrony, służb medycznych, służb informacyjnych, sprzątania, cateringu oraz zaplecza operacyjnego — mówił Włodzimierz Dola, prezes Spółki PL.2012+ operatora PGE Narodowego.

Na mocy podpisanego aneksu na PGE Narodowym zostaną zorganizowane wszystkie mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 roku oraz Mistrzostw Europy w Niemczech w 2024 roku, w których Reprezentacja Polski będzie gospodarzem. Na PGE Narodowym rozgrywany będzie również Finał piłkarskiego Pucharu Polski, czyli najbardziej prestiżowych i masowych rozgrywek pucharowych prowadzonych kiedykolwiek w Polsce.


— Cieszę się z faktu przedłużenia umowy na kolejne lata. To stadion, na którym nasi piłkarze lubią grać, to miejsce, do którego kibice chętnie przychodzą wspierać drużynę narodową, tutaj nie przegrywamy. Jestem przekonany, że przez kolejne 4 lata dalej będziemy przynosić wielką satysfakcję naszym kibicom poprzez udane występy na tym pięknym stadionie i nieprzerwanie będziemy budować piłkarską historię jednego z najnowocześniejszych obiektów w Europie — mówił Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

PGE Narodowy jest szczęśliwym miejscem dla Polskiej Reprezentacji, która na murawie tego stadionu trzykrotnie wywalczyła sobie awans do międzynarodowych turniejów. Od marca 2014 roku od meczu ze Szkocją piłkarze Reprezentacji Polski nie przegrali tu żadnego meczu, a pamiętna wygrana z Niemcami 2:0, ówczesnymi mistrzami świata na PGE Narodowym, na zawsze zapisała się w pamięci polskich kibiców jako święto polskiej piłki.

— Ten moment, gdzie wiesz, że jesteś już na Mistrzostwach czy to Świata czy Europy… Świętowanie z tą publicznością na tym stadionie to jest coś niesamowitego — wspominał Robert Lewandowski podczas nagrania dla "Łączy nas Piłka".

Reprezentacja Polski rozegrała dotychczas na PGE Narodowym 27 spotkań. Ich bilans to 17 zwycięstw, 8 remisów i dwie porażki. Bilans bramkowy naszej kadry na PGE Narodowym to 63:22.

Liczba kibiców, która dotąd od 2012 roku obejrzała spotkania Reprezentacji Polski na trybunach PGE Narodowego oscyluje wokół 1 400 000 osób. Średnia frekwencja na każdym meczu to ponad 50 tys. kibiców. Taki wynik nie jest możliwy do osiągnięcia na żadnym innym stadionie w Polsce.

Co o tym sądzisz?