Zamknij

Zobacz tajemny świat Lego na PGE Narodowym

Miłośnicy historii z dreszczykiem i gier wideo zyskali kolejny powód, by odwiedzić PGE Narodowy. Na Wystawie Budowli z Klocków LEGO można spotkać zarówno kultowego hrabię Drakulę, duchy, złowieszczą czarownicę, jak i niedźwiadka z Five Nights at Freddy’s.

Duchy, wampiry i wiedźmy to popularny motyw popkultury. Ta potworna menażeria na stałe zagościła na Wystawie Budowli z Klocków LEGO, a znaleźć można ją w oddzielonej kurtyną przestrzeni. Jedną z figur zbudowanych z dziesiątek klocków Lego jest postać Freddy’ego Fazbeara z serii gier Five Nights at Freddy’s.

Pierwsza część serii debiutowała w roku 2014 i szybko przeniosła się z komputerów na smartfony i konsole. Gra została stworzona i wydana przez Scotta Cawthona. Stanowi ona połączenie survival horroru z grami przygodowymi typu "wskaż i kliknij" (point and click), a jej fabuła wygląda następująco:

Koszmarny niedźwiadek, Freddy Fazbear, jest animatronikiem, który na co dzień występuje przed gośćmi pizzerii Freddy Fazbear’s Pizza uprzyjemniając im czas spędzony w lokalu. W wyniku błędu oprogramowania Freddy i jego kompani w nocy zamieniają się w krwiożercze bestie. Ich naprawa jest nieopłacalna, dlatego do pełnienia nadzoru nad nimi zostaje zatrudniony stróż, w którego wciela się gracz. Dzięki systemowi kamer może on podglądać sytuację w każdym z pomieszczeń i reagować zapalając światło lub zatrzaskując drzwi bezpieczeństwa. Niestety prąd niezbędny do tych działań jest limitowany przez co szanse na przetrwanie ataków morderczych animatroników i dotrwanie do świtu spadają z każdym użyciem energii elektrycznej.


Miłośnicy gier odwiedzając wystawę znajdą również świat Minecrafta (sprawdź TUTAJ) oraz Fortnite.

Wystawa Budowli z Klocków LEGO na PGE Narodowym jest dostępna do 8 marca. Bilety na wydarzenie można znaleźć – TUTAJ.