Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym najlepszą Sportową Imprezą Roku 2019

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Impreza Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym, która odbyła się 20 czerwca 2019 roku zwyciężyła w kategorii Sportowa Impreza Roku w XX Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy 2019. Akcja zaangażowała setki Polaków, a jej celem było propagowanie oddawania krwi i szpiku, które ratują ludzkie życie.

W trakcie imprezy Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym udało się zebrać 50 litrów krwi, 60 osób zarejestrowało się jako dawcy szpiku, a dzięki promocji akcji znacząco wzrosła ilość oddanej krwi w całym kraju.

Stopień trudności biegu był dostosowany do indywidualnych możliwości biegaczy, dzięki czemu na linii startu oprócz profesjonalistów mogli pojawić się „niedzielni” miłośnicy tego sportu, dzieci czy osoby z niepełnosprawnościami. W biegu nie liczył się czas przybycia na metę czy dystans (uczestnicy pokonywali od 1 do 5 okrążeń areny tj. od 1 do 5 km) lecz idea.

Na linii startu stanęło ponad 1200 osób. Udział w wydarzeniu był bezpłatny. Celem imprezy Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym było nagłośnienie konieczności oddawania krwi, której brakuje szczególnie w okresie wakacyjnym (wzrost liczby wypadków na drogach). Akcja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Dać Siebie Innym , a jej hasłem było "Twoja krew, moje życie".

XX Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy 2019 roku podobnie jak poprzednie odsłony (od roku 2010) został zorganizowany przez miasto stołeczne Warszawa. Gala Mistrzów Sportu Warszawy, podczas której wręczono nagrody odbyła się 31 stycznia 2020 roku. W kategorii Sportowa Impreza Roku najlepsze wydarzenie wybrali internauci na drodze głosowania.

W galerii najciekawsze zdjęcia z imprezy Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym: