Nowa jakość murawy na PGE Narodowym

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

We wtorek 4 lutego 2020 roku ogłoszono przetarg nieograniczony na dostawę wraz z montażem i demontażem nawierzchni z trawy naturalnej razem z podbudową, która ma zostać rozłożona na PGE Narodowym na dwa mecze piłki nożnej odbywające się w 2020 roku, czyli Finał Pucharu Polski oraz mecz towarzyski Polska-Rosja. Oferty należy składać do 12 lutego 2020 roku. W przetargu udział wziąć mogą zarówno firmy polskie, jak i zagraniczne.

Zobacz: przetarg na dostawę wraz z montażem i demontażem nawierzchni z trawy naturalnej razem z podbudową
— Priorytetem dla mnie jest przygotowanie murawy, która spełni oczekiwania zarówno piłkarzy jak i kibiców. Koniec poprzedniego roku i początek obecnego były czasem przygotowywania nowych wytycznych do dokumentacji przetargowej na dostawcę murawy na PGE Narodowym. Był to również czas licznych analiz i konsultacji z ekspertami zarówno z Polski, jak i z zagranicy – podsumował Włodzimierz Dola, prezes operatora PGE Narodowego.

Zobacz: ekspert Andy Cole o procesie układania murawy an PGE Narodowym

Zasadniczą zmianą jest aktywny udział w procesie przygotowywania murawy na PGE Narodowym. Wprowadzony został schemat nadzoru na wszystkich etapach począwszy od hodowli na plantacji, przez montaż trawy, po zabiegi pielęgnacyjne po ułożeniu murawy. W dokumentacji przetargowej zmieniono m.in. parametry dla darni oraz rozszerzono zakres prowadzonych badań. Dodano zapisy dotyczące kar w przypadku niespełnienia wymaganych parametrów lub uniemożliwienia kontroli stanu darni na plantacji lub na jakimkolwiek innym etapie przygotowań.

Ponadto wprowadzono zapisy o obowiązkowych kontrolach przez cały okres przygotowania murawy, kontrole darni na plantacji, codzienną weryfikację murawy od momentu rozpoczęcia procesu montażu na PGE Narodowym,sprawdzenie gotowości murawy do treningu i rozegrania meczu oraz kontrolę spełnienia wymaganych parametrów po treningu i po meczu. Do tej pory takie kontrole odbywały się wyłącznie po dostarczeniu murawy na PGE Narodowy.

Zobacz wideo: wypowiedź prezesa operatora PGE Narodowego Włodzimierza Doli po konferencji prasowej