Smart Kids Planet: nauka recyklingu w Strefie Segreguj

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Segregowanie odpadów jest niezwykle ważne dla naszej planety. Dzięki niemu uzyskujemy surowce wtórne, które przetwarzane są na nowe produkty. O tym dlaczego segregowanie jest ważne i jak powinniśmy to robić powinni wiedzieć już najmłodsi. Odwiedzając Smart Kids Planet i "Strefę Segreguj" dzieci uczą się zdroworozsądkowego podejścia do odpadów i kształtują proekologiczną postawę.

"Strefa Segreguj" jest jedną z przestrzeni Smart Kids Planet, która poprzez zabawę edukuje oraz uczy dobrych postaw i nawyków. Aktywności w tej strefie mają na celu nauczenie najmłodszych czym jest recykling i dlaczego warto segregować odpady. W "Strefie Segreguj" milusińscy znajdą osiem eksponatów, które razem tworzą "Halę Przetwarzania Odpadów". Dzięki nim mogą krok po kroku wykonać proces recyklingu. Nauka zaczyna się od sortowania, po którym następuje czyszczenie chemiczne i suszenie odpadów. Finalnym etapem procesu jest wytłaczanie.

Zabawa w "Strefie Segreguj" jest bardzo intuicyjna, a wyznaczone na podłodze trasy pozwalają na prawidłowe wykonanie zadań w ustalonej kolejności. W celu osiągnięcia sukcesu dzieci współpracują ze sobą i ponadto rozwijają zdolności przywódcze oraz odbywają naukę myślenia przyczynowo-skutkowego. Co istotne najmłodsi bawiąc się korzystają z urządzeń przypominających prawdziwe maszyny oraz mogą założyć specjalne przebrania.

W galerii zdjęcia ze "Strefy Segreguj" Smart Kids Planet:

Co o tym sądzisz?