Zamknij

Odległy świat Warhammer 40,000 na Wystawie Budowli z Klocków LEGO

Warhammer 40,000 to kultowa strategiczna gra bitewna, za którą odpowiada brytyjskie studio Games Workshop. Rozgrywka prowadzona jest w mrocznym, futurystycznym świecie, w którym opancerzeniu żołnierze posługujący się zbliżonym do średniowiecznego kodeksem rycerskim walczą o przetrwanie i hegemonię zamieszkiwanego przez ludzkość Imperium. Odwiedzając PGE Narodowy i Wystawę Budowli z Klocków LEGO można zobaczyć jedną z batalii, którą stworzono z ok. 6 000 klocków Lego.

Młodsi gracze mogą kojarzyć Warhammera 40,000 z gier komputerowych, jednak tytuł ten zagościł w świadomości i sercach graczy jako klasyczna gra bitewna. Zmagania w niej prowadzi 2 - 3 graczy, którzy prowadzą przeciwko sobie miniaturowe modele pojazdów i jednostek bojowych, a rozgrywka jest często prowadzona na dopracowanych w każdym szczególe dioramach. Dzięki ogromnemu sukcesowi sytemu Warhammer 40,000 wydano również w formie gier karcianych, fabularnych i planszowych.

Akcja Warhammera 40,000 rozgrywa się po 4000 roku n.e., w czasach schyłku panowania ludzi. Imperium, które składa się z ok. miliona zamieszkanych planet jest rządzone przez nieśmiertelnego Imperatora, który propaguje ideę wyższości rasy ludzi nad innymi cywilizacjami i jako priorytet stawia jej przetrwanie. W siłach Impreium można spotkać m.in. Kosmicznych Marines, Siostry Bitwy czy Łowców Wiedźm, a ich przeciwnikami są m.in. Orkowie, Nekroni i Demony Chaosu.

Na Wystawie Budowli z Klocków LEGO można zobaczyć jedną ze scen walki z udziałem Kosmicznych Marines, którą zbudowano z ok. 6 000 klocków Lego, a czas jej budowy wyniósł ok. 50 godzin.

Bilety na Wystawę Budowli z Klocków LEGO można nabyć w kasie wystawy i przez internet – TUTAJ.

Na wystawie gracze znajdą również świat Minecraft (TUTAJ), Fortnite (TUTAJ) i Warcraft (TUTAJ) oraz niedźwiedzia z Five Nights at Freddy’s (TUTAJ).

W galerii zdjęcia z Warhammer 40,000 na Wystawie Budowli z Klocków LEGO: