Zamknij

Wyjątkowe miejsca PGE Narodowego: szatnia polskiej reprezentacji

Szatnia reprezentacji Polski to bez wątpienia miejsce wyjątkowe. To tutaj przeżywaliśmy historyczne chwile, związane m.in. z awansami biało-czerwonych na wielkie, sportowe imprezy. Żeby móc zobaczyć ją na żywo, wybierz się na zwiedzanie PGE Narodowego!

Awans na Euro 2016 - na PGE Narodowym piłkarze reprezentacji Polski świętowali awans na mistrzostwa świata 2016 we Francji. Polacy po emocjonującym meczu pokonali Irlandię 2:1, a zwycięskiego gola strzelił Robert Lewandowski.

Polska awans na mistrzostwa Europy wywalczyła wtedy po raz drugi w historii (wcześniej w 2008 roku, nie wliczając Euro 2012, którego byliśmy gospodarzami). Po wygranym meczu z Irlandią piłkarze świętowali awans na boisku razem z kibicami oraz później w szatni reprezentacji. Mogliśmy tam wtedy usłyszeć takie hity jak "Przez twe oczy zielone" czy "Bałkanica" śpiewane przez naszych reprezentantów. Te wyjątkowe chwile zarejestrowały kamery Łączy nas piłka.


Awans na mistrzostwa świata w Rosji – to kolejny wielki dzień w historii polskiej piłki, który świętowano na PGE Narodowym. Po 12 latach przerwy reprezentacja Polski ponownie awansowała na mundial.

Polacy cieszyli się tym historycznym wydarzeniem po wygranym meczu z Czarnogórą 4:2. Gole dla biało-czerwonych strzelali Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki i Robert Lewandowski. Samobójcze trafienie zaliczył po stronie rywali Filip Stojković.

Podobnie jak w przypadku awansu na Euro 2016 piłkarze świętowali najpierw na boisku, a później w szatni.


Awans na Euro 2020 – również po meczu na PGE Narodowym Polacy cieszyli się z awansu na kolejne mistrzostwa Europy, które w 2020 roku zorganizowane zostaną w 12 miastach-gospodarzach. Biało-czerwoni historycznie awansowali na trzeci wielki turniej z rzędu. Nie bez powodu od dłuższego czasu PGE Narodowy jest więc nazywany domem reprezentacji Polski.


Wszystkie te wyjątkowe momenty sprawiają, że szatnia polskiej kadry na PGE Narodowym stała się miejscem wyjątkowym i historycznym. Podczas jej zwiedzania na wycieczkach z przewodnikiem, możecie zobaczyć, gdzie w szatni siedzi kapitan reprezentacji – Robert Lewandowski, gdzie jest miejsce dla fizjoterapeutów czy sala do regeneracji po meczu. Na piłkarzy po każdym spotkaniu czekają wypełnione lodem wanny, a do ich wypełnienia używa się około 250 kg kostek lodu!

Chcesz zobaczyć to wyjątkowe miejsce na własne oczy? Zarezerwuj bilety online i wybierz się na wycieczkę po PGE Narodowym jeszcze dzisiaj: www.wycieczki.pgenarodowy.pl.