Zamknij

Smart Kids Planet: kosmiczna przygoda w "Strefie Odkrywaj"

Dzieci to urodzeni odkrywcy. Dzięki wyobraźni potrafią w zaskakujący sposób transformować rzeczywistość tworząc nieoczywiste narracje. Naturalną, dziecięcą ciekawość świata wykorzystało Smart Kids Planet tworząc dla najmłodszych "Strefę Odkrywaj".

Centralną atrakcją "Strefy Odkrywaj" jest duża rakieta, do wnętrza której prowadzi podświetlana ścianka wspinaczkowa, która na myśl przywołuje Drogę Mleczną. Po dostaniu się do środka obiektu dzieci mogą powrócić do punktu startowego korzystając ze ślizgawki lub kontynuować eksplorację stacji kosmicznej korzystając ze znajdującego się 1,5 metra nad ziemią przezroczystego tunelu. Po dotarciu do brokatowego podestu dzieci mogą przejść do ciemnego, sensorycznego tunelu, który wypełniają miękkie włoski.

W "Strefie Odkrywaj" dzieci mogą również wykorzystać tzw. studnie bez dna tj. lustrzane tafle ze zwielokrotnionym odbiciem. Dzięki nim mogą zobaczyć Drogę Mleczną lub świetlisty tunel prowadzący w głąb Ziemi.

Kolejnym etapem podróży przez "Strefę Odkrywaj" jest zabawa klockami na stole interaktywnym (projekcja miasta), wcielanie się w role i postaci (Przebieralnia), tworzenie świetlnych obrazów (Prętki Skrętki) i gra na interaktywnym ekranie.

Bilety do Smart Kids Planet można kupić w kasie centrum oraz przez internet – TUTAJ.

Kupując bilet na zwiedzanie PGE Narodowego można uzyskać 20% rabat do Smart Kids Planet! Szczegóły TUTAJ.

W galerii zdjęcia "Strefy Odkrywaj" Smart Kids Planet: