Zamknij

Szkolny Klub Sportowy - promocja aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Na PGE Narodowym odbył się briefing prasowy, dotyczący czwartej odsłony programu Szkolny Klub Sportowy (SKS). Wydarzenie było połączone z aktywnościami sportowo-rekreacyjnymi dla dzieci i młodzieży na lodowiskach Zimowego Narodowego. Uczestniczyli w nim Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz medaliści igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy.

Program Ministerstwa Sportu ma głównie na celu upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Pozalekcyjne zajęcia w ramach Szkolnego Klubu Sportowego są prowadzone w różnorodnych formach i odbywają się dwa razy w tygodniu po 60 minut. 

— Wyzwaniem współczesnego świata jest aktywizacja młodego pokolenia oraz walka z otyłością dzieci i młodzieży. Zajęcia, które prowadzone są przez nauczycieli wychowania fizycznego w ramach programu Szkolny Klub Sportowy, zachęcają uczniów do podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej w szkole. Tylko w tym roku w Ministerstwie Sportu na realizację programu przeznaczyliśmy ponad 54 miliony złotych. Zależy nam, aby w przyszłości zwiększyć udział w programie najmłodszych dzieci, aby dbanie o kondycję fizyczną było dla nich czymś naturalnym — mówiła Minister Sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk.

W tym roku w programie, który jest realizowany w 100% powiatów i ponad 90% gmin w całej Polsce uczestniczyć będzie 360 tysięcy dzieci i młodzieży. Dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów są bezpłatne.

— Warto podkreślić, że program SKS to nie tylko zajęcia sportowe w szkołach, ale także budowanie sportowej społeczności szkolnej skoncentrowanej wokół aktywnych nauczycieli, którzy inspirują dzieci do rozwijania swoich pasji i zainteresowań — podkreślał obecny na wydarzeniu Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Na stronie www.szkolnyklubsportowy.pl można sprawdzić, które szkoły biorą udział w programie.