Zamknij

Smart Kids Planet dołącza do Stowarzyszenia Edukatorów przez Rozrywkę

Prywatne obiekty edukacyjne dla dzieci połączyły swoje siły i mają pomysł na powrót. W ten sposób powstało Stowarzyszenie Edukatorów przez Rozrywkę. W skład stowarzyszenia wchodzą: Bajka Pana Kleksa w Katowicach, Historyland w Krakowie, Kolejkowo Wrocław i Gliwice oraz Smart Kids Planet - Centrum Mądrej Zabawy w Warszawie.

Stowarzyszenie Edukatorów przez Rozrywkę proponuje wspólnie opracowany kompleksowy plan działania przygotowany specjalnie na ponowne otwarcie obiektów. Pakiet Bezpieczeństwa jest to zbiór najlepszych dotychczasowych praktyk na rzecz wzmacniania bezpieczeństwa podczas korzystania z atrakcji i przebywania na terenie stowarzyszonych obiektów. Obowiązuje nie tylko kadrę, ale również klientów oraz dostawców. Zakłada m.in.:
  • znaczne ograniczenie liczby odwiedzających,
  • wprowadzenie przerw technicznych umożliwiających pełną dezynfekcję powierzchni,
  • udostępnienie dyspenserów z płynem dezynfekujących,
  • wprowadzenie do sprzedaży rekomendowanych przez GIS maseczek ochronnych dla dzieci i dorosłych,
  • czasowe zawieszenie przyjmowania grup zorganizowanych,
  • zainstalowanie mat dezynfekcyjnych przed wejściami do obiektów,

– Setki tysięcy osób, które nas odwiedziły to dowód, jak miejsca takie jak nasze są potrzebne zarówno rodzicom i dzieciom, ale również instytucjom edukacyjnym. Jako pierwsi na rynku wyszliśmy także z pomocą dla rodziców pozostających z dziećmi w domach i zaproponowaliśmy szereg atrakcji online dla najmłodszych w czasie stanu epidemicznego. Łącznie nasze edukacyjne materiały w Internecie obejrzano już kilkadziesiąt tysięcy razy. Planując ponowne otwarcie naszych obiektów skupiamy się na bezpieczeństwie i dlatego wspólnymi siłami przygotowaliśmy Pakiet Bezpieczeństwa, aby odwiedzający nas goście mogli być spokojni o swoje zdrowie – mówi Karol Gaweł, Prezes Smart Kids Planet w Warszawie.

Stowarzyszenie Edukatorów w Rozrywce to obiekty, których wspólnym celem jest edukacja znacznie różniąca się od tej w centrach rozrywki czy obiektach państwowych popularyzujących naukę. Tutaj nauka i rozwój idą w parze z zabawą, pobudzaniem kreatywności i wyobraźni. Sztab wykwalifikowanych specjalistów, takich jak inżynierowie, psychologowie czy naukowcy dba o to, aby podczas zabawy, którą dzieci tak lubią przyswajały również wartościowe treści i umiejętności psychofizyczne.

– Naturalnym wyzwaniem dla nas jako Stowarzyszenia, jest w chwili obecnej powrót do działalności w obliczu COVID-19, natomiast sam pomysł jego powołania pojawił się już dużo wcześniej. Nasze obiekty powstały z potrzeby propagowania edukacji i rozwoju dzieci, a za każdym z nich stoją ludzie z pasją, rodzice; często osoby, które zostawiły swoje wcześniejsze zajęcia i poświęciły się tworzeniu lepszego świata dla najmłodszych – mówi Grzegorz Pietraszewski, Prezes Bajka Pana Kleksa w Katowicach i jeden z twórców Stowarzyszenia Edukatorów przez Rozrywkę. – Wierzymy, że sposób w jaki dzieci spędzają czas w naszych obiektach realizuje ich naturalną potrzebę poznawania świata, a jednocześnie – w sposób twórczy oraz inspirujący - rozwija cenne kompetencje przyszłości – dodaje Jakub Paczyński, Prezes Kolejkowo.