Historyczne miejsca PGE Narodowego: siedziba PL.2012+

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Niewiele osób wie, że siedziba spółki PL.2012+, która jest operatorem PGE Narodowego to także jedno z wielu historycznych miejsc areny. Dawniej znajdowały się tutaj szatnie Stadionu Dziesięciolecia, w których można było spotkać wiele sportowych sław!

Budynek siedziby spółki PL.2012+ jest zachowany wraz z oryginalną elewacją dawnego Stadionu Dziesięciolecia. Przedstawia ona różne dyscypliny olimpijskie, ponieważ dawna arena była obiektem olimpijskim. W miejscu, gdzie znajduje się obecne biuro społki, kiedyś znajdowały się szatnia gości i szatnia gospodarzy.

Na Stadionie Dziesięciolecia rozegrano wiele sportowych zawodów i mowa tu nie tylko o meczach piłkarskich. W sumie odbyło się tam 25 meczów reprezentacji Polski, z których nasza kadra 14 wygrała, 5 zremisowała i 6 przegrała. W szatniach gości, jak i gospodarzy areny zasiadało wówczas wiele piłkarskich gwiazd. Mowa chociażby o Kazimierzu Deynie, Gerardzie Cieśliku czy słynnym Brazylijczyku Pele, który przyjechał do Polski ze swoją drużyną FC Santos w 1960 roku.

Na Stadionie Dziesięciolecia szatnie znajdowały się w budynku, który był położony ponad 100 metrów od boiska. Zawodnicy dostawali się do nich przez tunel, który do dzisiaj istnieje na PGE Narodowym i łączy siedzibę spółki ze stadionem. Został on zachowany w prawie nienaruszonym stanie. Na jego ścianach można podziwiać zachowane do dzisiaj kafelki z 1955 roku.