Zakończenie montażu konstrukcji linowej dachu

04 stycznia 2011
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

W dniu 4 stycznia br., na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia montażu konstrukcji linowej dachu Stadionu wraz z symbolicznym zawieszeniem wiechy.

W uroczystości udział wzięli Prezydent Miasta st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz, Wiceprezydent m.st. Warszawy Jacek Wojciechowicz oraz Prezes Zarządu Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler.

- Dzisiaj, kiedy najwyższy punkt konstrukcji Stadionu Narodowego, zgodnie z tradycją jest ozdobiony wiechą, jest to moment szczególnie wzruszający bo oddajemy jedną z największych konstrukcji w historii Polski
– powiedział Prezes Rady Ministrów Donald Tusk. - Od wielu lat w Polsce nie było takich inwestycji jak ta. Musiało minąć wiele lat żeby Polacy z dumą mogli powiedzieć, że w Polsce powstają rzeczy wielkie, nieprzeciętne. To miejsce będzie miejscem radosnym, dla milionów ludzi, którzy będą ten stadion odwiedzać. Ten stadion jest symbolem najnowocześniejszych inwestycji i rzeczywiście jest imponujący. Widać wyraźnie, że krok po kroku Stadion powstaje i powstanie w terminie. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim tym, którzy są zaangażowani w ten projekt. Stadion ten będzie pomnikiem Waszej chwały – dodał.

- Kiedy zobaczyłam Stadion Narodowy w Warszawie, pomyślałam, że oto w ciągu kilkunastu miesięcy mamy piękny Stadion o tak zaawansowanej konstrukcji. W przyszłym roku przyjdziemy tutaj po to, by trzymać kciuki za naszą reprezentację - powiedziała Prezydent Miasta st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zakończenie montażu konstrukcji linowej dachu - operacji big lift i podniesienie konstrukcji dachu linowego wraz z iglicą jest dotrzymaniem kolejnego terminu kluczowego, 4 stycznia br. zapisanego w harmonogramie budowy.

Zobacz jedyny film prezentujący operację big lift na Stadionie Narodowym w Warszawie!

Co o tym sądzisz?