Zamknij

Promem na PGE Narodowy? Oczywiście!

Lubiana przez warszawiaków i turystów atrakcja stolicy – prom "Pliszka" powróciła na wody Wisły, dzięki czemu dotarcie na PGE Narodowy z drugiej strony rzeki staje się jeszcze szybsze i bardziej wygodne. Przeprawy promowe "Pliszką" w lipcu i sierpniu 2020 roku będą odbywać się codziennie.

"Pliszka" każdorazowo może zabrać na pokład maksymalnie 23 osoby i 23 rowery. Przeprawa promowa jest bezpłatna i szybka. Dzięki "Pliszce" można w łatwy sposób połączyć wycieczkę na PGE Narodowy, aktywności sportowe na promenadzie zewnętrznej areny i odpoczynek na plaży ze spacerami nowoczesnymi bulwarami po drugiej stronie Wisły.

Prom "Pliszka" kursuje wzdłuż mostu Poniatowskiego. Pierwszy prom z przystanku znajdującego się po stornie bulwarów wypływa w dni robocze o godzinie 12.30, natomiast w soboty, niedziele i święta o godzinie 9.30. Ostatni rejs z przystanku most Poniatowskiego od poniedziałku do piątku jest realizowany o godzinie 19.15, a w weekendy i święta o godzinie 19.50.

Przeprawa "Pliszką" przez Wisłę od strony PGE Narodowego jest możliwa od poniedziałku do piątku w godzinach 12.45 – 19.30, a w soboty, niedziele i święta w godzinach 9.40 – 20.00.

Szczegółowy rozkład kursowania promu znajduje się na stronie www.wtp.waw.pl.

W przypadku, gdy stan wody jest zbyt wysoki lub niski kursowanie promu zostaje zawieszone. Bieżące informacje na temat przepraw "Pliszką" znajdują się na stronie www.wtp.waw.pl/warszawskie-linie-turystyczne/promy-przez-wisle.

Tegoroczny sezon, jak podają Warszawskie Linie Turystyczne, potrwa do 27 września. Co istotne, we wrześniu, prom "Pliszka" będzie realizował połączenia tylko w weekendy z pominięciem dni roboczych.