Zobacz pierwsze techniczne wnętrza Stadionu

12 stycznia 2011
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Prezentujemy pierwsze techniczne wnętrza Stadionu z gotowymi instalacjami węzła cieplnego i głównej rozdzielni średniego napięcia.

Wstępne uruchomienie węzła nastąpiło w listopadzie 2010 do ogrzania pomieszczeń Stadionu na czas budowy. Jest to jeden z największych węzłów cieplnych w Polsce o mocy 15 MW.


Na zdjęciach widać fragmenty instalacji cieplnych i elektrycznych – główna rozdzielnia średniego napięcia i węzeł cieplny.

Po zakończeniu podnoszenia konstrukcji linowej wraz z iglicą, wykonawca tych robót przystąpił do dalszych prac polegających na porządkowaniu stanowisk roboczych po naciąganiu lin górnych dachu, przenoszeniu instalacji do naciągania dolnych lin z poziomu pylonów na poziom pierścienia ściskanego oraz likwidacji otworu w płycie boiska, po scaleniu iglicy.

Jednocześnie rozpoczęto przygotowania do montażu konstrukcji pod elewację aluminiową oraz montażu konstrukcji podtrzymujących membranę dachu tzw. łuków.

Korzystając z poprawy warunków pogodowych, zintensyfikowano prace zewnętrzne przy murach oporowych i schodach terenowych. Wewnątrz obiektu z każdym tygodniem przybywa przestrzeni zamkniętych i ogrzewanych, co pozwala na prowadzenie prac wykończeniowych w dogodnych warunkach. Trwają roboty na wszystkich kondygnacjach Stadionu. Na najniższych kondygnacjach Stadionu trwają zaawansowane prace przy wykonywaniu posadzek betonowych i kamiennych.Co o tym sądzisz?